Вимушені мігранти з України оцінили життя в Європі: що гірше і краще в ЄС

Поділитися
Вимушені мігранти з України оцінили життя в Європі: що гірше і краще в ЄС © pixabay.com
Більшість українців вважають дороги в Європі ідеальними, проте, це не головне

Під час вимушеного перебування в країнах ЄС внаслідок широкомасштабного вторгнення Росії, українці оцінили рівень життя в Європі. Якість життя в країнах ЄС, за оцінкою респондентів, з якими спілкувалися фахівці “Українського центру економічних та політичних досліджень ім. Олександра Разумкова” в цілому є кращим. Проте є галузі, де українські реалії виявились кращими за європейські. Таким є результати аналітичного дослідження гендерної специфіки вимушеної міграції з України до ЄС в умовах військового конфлікту, опублікованого Центром. 

Якість життя: перевага за “європейським раєм”

72,5% вимушених мігрантів вважають, що в цілому якість життя в країнах Європи набагато краще чи дещо краще, ніж в Україні. Тільки 19,1% відповіли, що не помітили особливої різниці. Майже 5% вважають, що якість життя в європейських країнах навіть гірша, ніж українська.

Медицина в Європі: чверть мігрантів дала негативну оцінку

26,6% вимушених мігрантів з України в країнах ЄС, вважають європейську медицину гіршою за українську. Саме так відповіли респонденти, відповідаючи на питання щодо організації системи охорони здоров'я. 19,7% оцінили систему як “дещо кращу, ніж в Україні”, а майже стільки ж (19,4%) – як приблизно таку саму.

Приблизно однакова кількість респондентів  – 114,8% та 11,6% відповідно – вважають систему медичного обслуговування в країнах Європи набагато гіршою чи навпаки – набагато кращою, ніж в Україні. 

Під час інтервювання респонденти вказали на те, що одна з найгірших сторін європейської медицини – черги до вузькопрофільних фахівців. “У багатьох країнах Європи для того, щоб потрапити на прийом до фахівця потрібно чекати тижнями, а іноді йдеться про місяці. Окрім цього, окремою проблемою називають вартість медичних послуг, адже аналізи та прості амбулаторні маніпуляції іноді дуже дорого коштують. Можливість у будь-який день записатися до приватного  чи державного лікаря-фахівця і одразу здати потрібні аналізи — це послуга, що є природньою для українця, дуже ускладнена для європейця.”, – зазначається в дослідженні. 

Якість доріг вражає українців

Чи не єдина характеристика життя в Європі, де є абсолютна більшість висловилась за те, що Україна в цьому поступається – якість доріг. 62,2% опитаних вважають, що саме якість доріг набагато краща в Європі. Якщо додати до цієї кількості 27,8% тих, хто вважає, що якість транспортного сполучення дорогами дещо краща за українську, отримаємо 90% респондентів, які позитивно оцінили саме цю частину життя в Європі.

Аналітичну доповідь підготовлено Українським центром економічних та політичних досліджень  ім. О. Разумкова за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку. 

Дослідження передбачало декілька етапів: загальнонаціональне соціологічне опитування; фокус-групові дискусії, глибинні інтерв’ю з національними експертами. Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 21 листопада по 18 грудня 2023 р. Було опитано 600 респондентів. Як цільову групу респондентів було визначено осіб віком від 18 до 65 років, які внаслідок війни вимушені були деякий час жити за кордоном в країнах Європейського Союзу — Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі