Використання касових апаратів ФОП – Мінфін уточнив, що змінюється з 1 січня

Поділитися
Використання касових апаратів ФОП – Мінфін уточнив, що змінюється з 1 січня © PhotoMIX-Company/Pixabay
Не для всіх ФОПів використання касових апаратів стане обов'язковим.

Використання РРО/ПРРО з першого січня наступного року, за кількома винятками, стає обов'язковим для всіх платників єдиного податку (ЕП) другої-четвертої груп. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

Проте використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних РРО залишається необов'язковим для ФОП-платників єдиного податку (ЄП) першої групи, а також другої-четвертої груп, якою постановою Кабміну №1336 дозволено замість РРО/ПРРО використовувати розрахункові книги та книги обліку розрахункових операцій.

Відповідно до постанови, з 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (при використанні розрахункової книги та книги обліку) якщо:

  • річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних зарплат (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  • така торгівля не проводитиметься в одному торговому об'єкті, де також продаються підакцизні товари;
  • такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, у тому числі через інтернет;
  • сільськими радами та радами об'єднаних територіальних громад не ухвалено рішення про обов'язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

Водночас скасовано можливість не використовувати розрахункові книги та книги обліку при наданні послуг хімчистки, страхування та надання туристичних та екскурсійних послуг.

Для платників єдиного податку першої групи обов'язок вести облік товарних запасів не запроваджується.

"У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 стає обов'язковим", - зазначили в Мінфіні.

Як писало ZN.UA, кількість касових апаратів практично не змінилася. Тобто українські ФОП слабкувато готуються до змін із 1 січня.

У ситуації із запровадженням РРО держава хоче більше контролю, споживач наполягає на фіскальному чеку, а спрощенці категорично проти будь-якої фіскалізації. Читайте про це у статті Сергія Стеж я " Фіскальне рівняння для Гетьманцева " на ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі