Ізраїль не так багато витрачає на військові потреби країни, враховуючи частку таких витрат в валовому продукті країни, а саме 4.5% від ВВП або 23,4 млрд $. Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк, порівнюючи допомогу США Ізраїлю та Україні.
З аналізу депутата випливає, що починаючи з 1946 року допомоги Ізраїлю від США досягла 158+ мільярдів $.
«І тут важливий момент - в основному це не гроші в бюджет Ізраїля, а так звана «foreign military finance grants». Тобто це як умовний подарунковий сертифікат, на який країна може купити у США військові штуки. Наприклад, 50-т літаків F-35. Також це спільні навчання, виробництва та розробки… Вона закладена в декількох законодавчих актах та угодах, але одним із ключових документів є Меморандум про розуміння між Сполученими Штатами та Ізраїлем… Тому ви в новинах можете побачити, що приблизно кожного року виділяється 3,8 мільярдів $. Але насправді там різні пропорції, наприклад у минулому році вийшло 4,8 млрд $. Ближче до 2028-го буде менше 3 млрд», - написав він у соцмережах.
Депутат запропонував інфографіку, в якій порівнюється допомога США Ізраїлю та Україні. Виявляється, що в 2022 році Ізраїль отримав 3,3 млрд, а Україні виділено 76,8 млрд доларів. Звісно, це переважно не гроші, а техніка, що має США, що в свою чергу стимулює виробництво та економіку Штатів.
Нагадаємо, за даними CNN, американські чиновники запевняють, що допомога Збройним Силам України з боку США залишиться, але у них виникають питання щодо інших видів допомоги – через питання, пов’язані з боротьбою із корупцією. При цьому Адміністрація Байдена наголошує, що виключення з фінансування допомоги Україні матиме серйозні наслідки для війни «в цей критичний момент».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що американський президент Байден запевнив його, що Штати й надалі будуть підтримувати Україну.