Війна змінила те, як українці обирають місце роботи

Поділитися
Більшість із тих, хто зараз шукає роботу, готова змінювати і сферу діяльності.

Можливість кар’єрного розвитку, престижність та соціальний статус відійшли на другий план для українців, які шукають місце роботи під час війни, свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 23-24 липня серед тисячі респондентів на підконтрольній українському уряду території.

«Такі рівні потреб не є актуальними для більшості під час війни через кількість загроз та ризиків для життя. Безпека (фізична та матеріальна) набагато важливіша за кар’єру та статус», - пояснюють соціологи. 

Домінуючим критерієм у виборі бажаної роботи сьогодні є зарплата (70%). Зарплата уособлює фінансову безпеку і дозволяє задовольняти базові потреби людини. Також відносно важливим для респондентів є графік та безпечність місця роботи (23-24%), що теж закриває базовий рівень потреб. Соціальні гарантії важливі для 17%, взаємини в колективі – 16%, можливість працювати дистанційно – для 10%. 

Серед тих, хто втратив роботу під час війни, лише третина активно шукає нове місце. Ще 23% думають над цим, 41% - займають вичікувальну позицію. Найменшу мотивацію на пошук нового місця роботи мають старші люди, держслужбовці, та ті, хто мають заощадження.  

Більшість із тих, хто шукає зараз роботу, готова змінювати сферу діяльності. Натомість переїжджати в інший регіон чи країну для роботи вони скоріше не готові. Загалом більше відкриті до змін переселенці, працюючі в приватному секторі, а також ті, у кого зменшилася зарплата. 

У половини українців під час війни зарплати зменшилися на 10% і більше. У 43% опитаних зарплата не змінилась, у 9% – зросла. 41 відсотку українців вистачить грошей менше ніж на місяць, якщо вони втратять роботу або інше джерело прибутку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі