У половини українців під час війни зарплати зменшилися на 10 і більше відсотків, свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 23-24 липня серед тисячі респондентів на підконтрольній українському уряду території.
У 43% опитаних зарплата не змінилась, у 9% – зросла.
Найбільше зменшилися доходи серед тих, хто працює віддалено або частково та у підприємців. Водночас серед державних службовців відносна більшість зберегла попередню зарплату.
На випадок подальшого зменшення заробітної плати 57% громадян готові продовжувати працювати на своєму місці роботи, 40% – шукатимуть нову роботу. Останніх більше серед молоді, тих, хто працює в приватному секторі або сам на себе.
Кількість безробітних найбільше зростає на сході (у червні – 53%, у липні – 57%). У центральних областях без роботи зараз 37% мешканців, на заході – 32%.
83% опитаних впевнені, що збережуть своє місце роботи протягом наступних шести місяців, 11% – не впевнені у цьому (це, зокрема, ті люди, у яких зарплати зменшилися на понад 50%).
Згідно із цим же опитуванням «Рейтинга», 41 відсотку українців вистачить грошей менше ніж на місяць, якщо вони втратять роботу або інше джерело прибутку.