Заборгованості із зарплат під час війни: у Держпраці пояснили, що робити

Поділитися
Коли роботодавець звільняється від відповідальності.

Управління Держпраці у Хмельницькій області пояснили, що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати й виплатити заробітну плату, або можна нарахувати, але не можна виплатити. Про це йдеться на сайті Держпраці.

«Заробітна плата має виплачуватися не менше двох разів на місяць. Це норма. Але зараз ми маємо справу із форс-мажорними обставинами», — йдеться у повідомленні.

Зазначається. що якщо виплата здійснюється через установи банків, то об'єктивних підстав для невиплати заробітної плати набагато менше, ніж при виплаті заробітної плати у касі підприємства.

Отже, відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Проте, роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Водночас звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов'язку виплати заробітної плати.

«У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойових дій, строк виплати заробітної плати можуть бути відтерміновані до моменту відновлення діяльності підприємства», - йдеться у роз'ясненні.

Нагадаємо, якщо результати запровадження воєнного стану призвели до неможливості провадження господарської діяльності, то роботодавець може запропонувати працівникам написати заяви про відпустку за власний рахунок. Відповідно до ст. 26 Закону про відпустки термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включають до загального рядка (15 календарних днів), передбаченого для відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин. Однак працівникові може бути надано відпустку лише за добровільним бажанням.

Як писала DT.UA, на сьогодні вже відомі факти, коли заяву на відпустку за свій рахунок примушують писати вчителів. Читайте про це у матеріалі Оксани Онищенко - "Вчителям може загрожувати звільнення".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі