Анонсування відставки Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра України спровокувало подорожчання українських євробондів. Так, дохідність цінних паперів, що підлягають погашенню в 2019 році загальним номіналом в 1,65 млрд доларів, впала на 26 базисних пунктів – до 9,7%.
Як повідомляє Bloomberg, це найбільший рівень падіння прибутковості даних облігацій з часів формування Кабінету міністрів Яценюка у квітні 2014 року. Зазначається, що у світлі тривалої політичної кризи Україна в останні місяці демонструвала одні з найгірших економічних показників серед країн, що розвиваються. Відставка Яценюка, однак, відкриває шлях для формування коаліції і уряду, що дозволить відновити процес проведення реформ.
"Це невеликий крок вперед у справі повернення країни на шлях реформ і стійкого зростання", - зазначив у зв'язку з цим аналітик Empire State Capital Partners Тантелі Ратовохери. Анонсування відставки, з його точки зору, підводить риску під тривалою боротьбою за виживання коаліції і посаду глави уряду.
Як повідомлялося раніше, в червні минулого року "Ощадбанк" успішно завершив переговори з кредиторами щодо реструктуризації боргу в європейських облігаціях на 1,3 мільярда доларів. Сторони домовилися про те, що єврооблігації з погашенням 10 березня 2016 року на 700 млн доларів з купоном 8,25% річних будуть обмінені на облігації з погашенням 10 березня 2023 року і купони в 9,375% річних. 60% основної суми боргу буде виплачена 10 березня 2019 року, а сума, що залишилася – 8 рівними піврічними частинами.
Після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на 17,5 млрд доларів Міністерство фінансів з 13 березня початоло консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу на суму 23 млрд доларів, щоб заощадити виплати в період дії програми на 15,3 млрд доларів. Реструктуризації підлягають також борги "Ощадбанку", Укрексімбанку і "Укрзалізниці".
В останньому інтерв'ю ZN.UA, вийшов 5 червня, Яресько заявила, що Києву і кредиторам вдалося домогтися "значного прогресу" в переговорах про реструктуризацію держборгу України.
Як повідомлялося, після переговорів з власниками євробондів "Ощадбанк" має повернутися на ринок капіталів.