Відставка членів спостережної ради "Нафтогазу" пов'язана з втручанням у роботу "Укртрансгазу" і "Укргазвидобування"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відставка членів спостережної ради "Нафтогазу" пов'язана з втручанням у роботу "Укртрансгазу" і "Укргазвидобування" У незалежних директорів спостережної ради НАК були причини піти зі своїх посад © Андрій Товстиженко, DT.UA
Власну роль зіграло також е-декларування, введене в Україні вже після призначення незалежних директорів до наглядової ради НАК.

Члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Маркус Річардс і Пол Ворвік пов'язали своє рішення піти з обійманих посад, зокрема, з втручанням уряду в діяльність "Укртрансгазу" і "Укргазвидобування", а також з відсутністю змістовного затвердження Кабміном фінансових планів підприємств Групи "Нафтогаз" на 2017 рік.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко. За словами автора, Річардс і Ворвік у своєму листі зазначили, що "рівень політичного втручання (у роботу "Нафтогазу" - ред.) зростає, ставши, на жаль, очевидною нормою".

Члени наглядової ради, зокрема, висловили стурбованість такими подіями:

- втручанням уряду в діяльність "Укртрансгазу", включаючи рішення з призначень на посади президента газотранспортної компанії та інших працівників, а також у плани здійснення відділення (анбандлінг) оператора ГТС від "Нафтогазу";

- призначенням керівників і технічних фахівців, які були звільнені з "Нафтогазу", на посади в уряді;

- втручанням уряду в діяльність "Укргазвидобування";

- відсутністю чіткого розуміння щодо повної підтримки урядом затвердженого Плану дій з корпоративного управління;

- відсутністю змістовного затвердження урядом фінансових планів підприємств Групи "Нафтогаз" ("Укргазвидобування", "Укртрансгазу", "Укртранснафти") на 2017 р.;

- відсутністю всебічної уваги уряду до затвердження запропонованої корпоративної стратегії Групи "Нафтогаз".

Як зазначає Єременко, крім перерахованих Річардсом і Ворвіком причин, що спонукали їх подати у відставку, свою роль зіграло і обов'язкове е-декларування, введене в Україні вже після призначення незалежних директорів до наглядової ради "Нафтогазу".

"Не тому, що іноземці бояться або не хочуть декларувати свої доходи та власність. А тому, що їм необхідно передати в управління своє майно та цінні папери саме українському керуючому. Як зауважив Коболєв, він дуже сумнівається, що іноземці довірять усе нажите та зароблене десятиліттями невідомому їм українському керуючому. За словами Коболєва, він на їхньому місці не довірив би", - підкреслює автор.

Нагадаємо, напередодні останні незалежні члени спостережної ради "Нафтогазу" Пол Ворвік і Маркус Річардс заявили про намір про відставку. Своє рішення вони пояснили згортанням урядом реформи корпоративного управління компанією.

Раніше з наглядової ради "Нафтогазу" пішли Юлія Ковалів і Чарльз Проктор. Останній із зазначених пояснив своє рішення відсутністю підтримки реформи корпоративного управління "Нафтогазу України" з боку уряду.

Детальніше про ситуацію у НАК "Нафтогаз України" читайте в статті Алли Єрьоменко "Що стримує реформу "Нафтогазу України": особистісний конфлікт чи конфлікт світоглядів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі