Видобуток газу в Чорному морі почнуть не раніше 2026 року — Калугін

Поділитися
Видобуток газу в Чорному морі почнуть не раніше 2026 року — Калугін
У «Нафтогазі» зазначили, що це ще оптимістичний прогноз.

Пошуку газу в Чорному морі і можливість буріння перших свердловин в шельфі НАК «Нафтогаз України» може почати не раніше ніж у 2026 році, повідомив в кулуарах Українського газового інвестиційного конгресу в Києві член правління «Нафтогазу» Маврикій Калугін, пише LIGA.net.

"Першу свердловину на шельфі ми можемо пробурити не раніше ніж через п'ять років. Щоб пробурити на офшорі, потрібно залучити компанію, яка знає, як бурити на глибині", - сказав він.

У той же час за словами топ-менеджера, п'ять років - ще оптимістичний сценарій, оскільки одна свердловина буде коштувати $ 4-6 млрд. І компанія не зможе реалізувати такий проект сама. Також він додав, що бурління однієї скважен в морі більш трудомісткий процес, ніж на суші, і не беручи до уваги будівництво всієї необхідної інфраструктури, знадобиться шість місяців.

Калугін зазначив, що за підрахунками «Нафтогазу», впродовж 10 наступних років держкомпанії для реалізації "стратегії 2030" потрібно інвестувати у видобуток $ 20 млрд.

У листопаді 2020 року Кабінет міністрів без аукціону передав НАК "Нафтогаз України" дозвіл на розробку родовищ нафти і газу на українському шельфі Чорного моря на 30 років.

Пізніше колишній виконавчий директор «Нафтогазу» Отто Ватерландер заявив, що компанія може почати буріння свердловин у Чорному морі в кінці 2022 початку 2023 року.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі