Відкриття земельного ринку: у Мінагрополітики розповіли, як перевірятимуть покупців землі

Поділитися
Відкриття земельного ринку: у Мінагрополітики розповіли, як перевірятимуть покупців землі © mriya.net
Міністр аграрної політики Роман Лещенко заявив, що сьогодні уряд завершив формувати нормативно-правову базу для відкриття ринку землі.

Уряд 16 червня затвердив порядок перевірки покупців землі сільськогосподарського призначення. Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив про те, що таким чином Кабмін завершив формування нормативно правової бази для роботи ринку землі. Він також пояснив, як відбуватиметься така перевірка.

“Без цієї постанови було б неможливо повноцінно з 1 липня запустити роботу ринку землі. Тепер Уряд фактично завершив формування базової нормативно-правової бази для цього. Українці зможуть у конституційний спосіб реалізовувати своє право на вільне розпоряджання своєю власністю”, – процитували Лещенка в Мінагрополітики.

За його словами, перевірка включатиме:

  • встановлення особи покупця землі; 
  • кінцевого бенефіціара юридичної особи; 
  • перевірку застосовування санкцій; 
  • перевірку віднесення покупця до переліку осіб, пов’язаних зі здійсненням терористичної діяльності
  • визначення загальної площі земельних ділянок с/г призначення, які є у власності набувача.

Для цього використовуватимуть кілька реєстрів:

  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно; 
  • Державний земельний кадастр;
  • Єдиний державний реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Перевірятиме покупців орган, який реалізує державний контроль за використанням та охороною земель.

Лещенко також заявив, що сьогодні в Україні є достатньо сформована законодавча база, яка має забезпечити повноцінне функціонування обігу земель с/г призначення вже з 1 липня 2021 року.

Однак для повноцінного функціонування ринку землі ще потрібно прийняти законопроєкти, які вже ухвалені у першому читанні:

  • “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві” (№ 3205-2). Документ передбачає створення Фонду гарантування кредитів в сільському господарстві для доступу малих та середніх виробників до фінансування;
  • “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)” (№ 3012-2). Законопроєкт пропонує запровадити механізм приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.

Нагадаємо, на початку червня Верховна Рада розблокувала підписання закону №2195 про продаж землі на електронних аукціонах. Депутати провалили голосування за всі сім постанов про скасування документу.

Зазначимо, що закон №2195 є одним з тих, що завершує в Україні земельну реформу. Ще один документ з цього пакета Рада прийняла в кінці квітня. Йдеться про закон №2194, який передбачає передачу земель державної власності за межами населених пунктів в комунальну власність органів місцевого самоврядування. 

Про те, за якими сценаріями може розвиватися ринок землі в Україні, читайте у статті Романа ГоловінаРинок землі: звідки стартуємо і де фінішуємо?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі