Верховний суд передав справу про вклади Суркісів в ПриватБанку в Печерський райсуд

Поділитися
Верховний суд передав справу про вклади Суркісів в ПриватБанку в Печерський райсуд
За даними ЗМІ, таке рішення ВСУ ухвалив після клопотання Суркісів

Велика палата Верховного суду України передала до Печерського районного суду Києва справу за позовом сім'ї Суркісів, в якый вони оскаржують визнання їх центробанком пов'язаними з ПриватБанком особами та обмін їхных коштів в банку (на суму понад 1 млрд грн) на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"Офіс Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді 1 млрд грн активів держави в справі АТ КБ "ПриватБанк" та фактично попередив вибуття ще 28 млрд грн за аналогічними позовами. І ми продовжимо боротися за збереження цих коштів в Печерському районному суді, куди було передано цю справу", - написала вона в понеділок.

При цьому «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело пише, що текст рішення Верховного суду від 15 липня 2020 року, яким він частково задовольнив касаційну скаргу Національного банку України (НБУ), Кабінету міністрів і ПриватБанку, підтвердивши законність bail-in, був опублікований 22 вересня, а 23 вересня по клопотанню представників Суркісів справа була передана до Печерського райсуду.

Також наголошується, що представники Суркісів подали клопотання про переведення справи до Печерського райсуду до публікації тексту рішення суду, тоді як ПриватБанк подав заяву про відсутність підстав такого напряму через кілька днів після його публікації.

Джерело також пояснив, що коли Верховний суд закриває провадження у зв'язку з непідсудністю справи судам попередніх інстанцій, то за клопотанням сторони він може направити цю справу до суду, якому вона підсудна.

Поки інформації про дату засідання немає.

Нагадаємо, 2 вересня Печерський суд задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до «Приватбанку» і зобов'язав держбанк виплатити їм 350 млн доларів (10 млрд гривень). У таку суму позивачі оцінили суму депозитів і відсотків за ними, які були оформлені до його націоналізації.

Позиція ПриватБанку полягає в тому, що всі його зобов'язання перед компаніями Суркісів були виконані в ході конвертації їх коштів в акції банку.

У Нацбанку пообіцяли зробити все, щоб не допустити втрати коштів платників податків.  Мін'юст і Кабмін заявили, що мають намір оскаржити рішення Печерського суду в апеляції.

У червні Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну і ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Тим часом Приватбанк звернувся до правоохоронних органів за правовою оцінкою дій держвиконавця. Оскільки банк 5 травня отримав чотири нові постанови про примусове виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року про виплату на користь шести офшорних компаній братів Суркісів більше $ 250 млн.

Детальніше про судове свавілля у справі "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої   "Юридична бісіклета Суркісів"  на сайті  ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі