Кабінет міністрів не погоджується з рішенням Печерського суду про виплату офшорним фірмам братів Суркісів 350 млн доларів «Приватбанку» й оскаржуватиме його в апеляції, заявив прем'є-міністр Денис Шмигаль. Він також висловив упевненість, що суддя Сергій Вовк виніс рішення з порушенням процесуальних норм.
«Уряд не погоджується з відповідною постановою суду і оскаржить його в апеляційному суді. Зараз ми чекаємо повний текст рішення, щоб сформувати юридичну позицію для апеляції. Ми вважаємо, що рішення Печерського суду прийнято з порушенням норм процесуального законодавства, без розгляду справи по сут », - йдеться в заяві прем'єра, опублікованій на його сторінці в Facebook ввечері в середу, 2 вересня.
Шмигаль запевнив, що Кабмін продовжить співпрацю з «Приватбанком» і Національним банком України «для захисту інтересів держави та всіх українців».
«Рішення суду не стосується питання націоналізації «Приватбанку». «Приватбанк» є державним банком і невід'ємною частиною стабільної і прозорої банківської системи», - підкреслив голова уряду.
Нагадаємо, 2 вересня Печерський суд задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до «Приватбанку» і зобов'язав держбанк виплатити їм 350 млн доларів (10 млрд гривень). У таку суму позивачі оцінили суму депозитів і відсотків за ними, які були оформлені до його націоналізації.
Позиція «Приватбанку» полягає в тому, що всі його зобов'язання перед компаніями Суркісів були виконані в ході конвертації їх коштів в акції банку.
У Нацбанку пообіцяли зробити все, щоб не допустити втрати коштів платників податків.
У червні Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну і Приватбанку,скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.
Тим часом Приватбанк звернувся до правоохоронних органів за правовою оцінкою дій держвиконавця. Оскільки банк 5 травня отримав чотири нові постанови про примусове виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року про виплату на користь шести офшорних компаній братів Суркісів більше $ 250 млн.