Верховний суд став на сторону ФДМУ і розблокував велику приватизацію

Поділитися
Верховний суд став на сторону ФДМУ і розблокував велику приватизацію © Радіо Свобода
Суд розблокував процес призначення радників з приватизації п'яти держпідприємств.

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу Фонду держмайна і тим самим розблокував процес призначення радників з продажу п'яти державних підприємств із списку великої приватизації. Про це повідомив в. о. голови ФДМУ Віталій Трубаров на своїй сторінці в Facebook.

"Касаційний апеляційний суд у складі Верховного суду підтримав позицію Фонду і скасував забезпечення в некчемному позові Грант Торнтон, який фактично на рік заблокував процес великої приватизації, забороняючи Уряду затверджувати відібраних інвестиційних радників", - написав він.

Після цього 8 липня Фонд держмайна направив до Мінекономрозвитку на погодження проект розпорядження Кабміну про затвердження інвестиційних радників, і коли буде погодження від Мерт і Міністерства юстиції, цей проект можна буде виносити на засідання уряду, повідомив Трубаров.

"Так, сама справа щодо оскарження результатів відбору інвестрадників триває, але з'явилася можливість розпочати підготовку цих підприємств до приватизації", - додав він.

В кінці липня 2018 року Кабмін визначив радників приватизації державних підприємств: Одеський припортовий завод – радник Pericles Global Advisory у складі консорціуму з White & Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital; Вугільна компанія Краснолиманська – радник Конкорд Консалтинг у складі консорціуму KPMG, Бюро Маркуса, Redcliffe Partners; Завод Електроважмаш – радник KPMG Україна у складі консорціуму Baker McKenzie, Henniger Winkelmann Consulting; Об'єднана гірничо-хімічна компанія – радник BDO корпоративні фінанси в складі консорціуму Baker Tilly Ukraine, ASSET EXPERTISЕ, Інноваційний центр " Екосистема; Індар – радник Конкорд Консалтинг у складі консорціуму Kreston GCG, Бюро Маркуса, Redcliffe Partners.

Раніше Фонд держмайна затвердив перелік об'єктів малої приватизації, які підлягають продажу в цьому році.

Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію №7066 у другому читанні і в цілому 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі