Міграційний комітет Великобританії запропонував уряду розглянути можливість залучення на сезонні роботи в сільському господарстві робітників зі Східної Європи, зокрема, з України та Росії.
Британці стурбовані тим, що можуть зіткнутися з дефіцитом сезонної робочої сили після того, як у кінці 2013 року будуть зняті обмеження на працевлаштування для болгарських і румунських тимчасових працівників, пише The Guardian.
Як говориться в доповіді Міграційної служби, якщо Британія не залучить збирачів ягід і овочів з інших країн, то може зіткнутися з різким зростанням цін на фрукти та овочі і втратою робочих місць у сільському господарстві.
Згідно з існуючою системою залучення сезонних робітників у сільському господарстві, встановлена річна квота для 21250 працівників з Болгарії та Румунії. Їм надається можливість працювати у Великобританії не більше шести місяців у році.
Сьогодні саме румунські та болгарські трудові мігранти забезпечують третину потреб британського сільгоспвиробництва в сезонній робочій силі. Так, залучення сезонних сільгоспробітників має вирішальне значення для забезпечення поставок полуниці, салату, яблук та інших сезонних фруктів та овочів у британські магазини і супермаркети.
Однак в кінці цього року в країні будуть зняті обмеження, які забороняють болгарам і румунам влаштовуватися на кваліфіковані робочі місця. У підсумку, як очікується, з 2014 року вони стануть працевлаштовуватися на більш високооплачувані та престижні роботи в сфері готельного бізнесу, послуг і будівництва.
"За інформацією виробників і працівників, різкого спаду пропозиції робочої сили з Болгарії та Румунії може не відбутися. Але нас чекають довгострокові наслідки. Наші дані свідчать про те, що залучення сезонних робітників з інших країн допоможе садівництву процвітати в довгостроковій перспективі. Проте уряд має вирішити, наскільки пріоритетним є цей сектор", -зазначив голова Консультативного комітету з міграції Великобританії Девід Меткалф.
Комітет з міграції звернувся до міністра внутрішніх справ Великобританії Терези Мей з вимогою розглянути питання про залучення східноєвропейських робітників. Зокрема, з України та Росії, де є багато студентів сільськогосподарських спеціальностей. В іншому випадку в середньостроковій перспективі британців чекають 10-15-відсоткове зростання цін на фрукти та овочі і втрата робочих місць.
У свою чергу уряд Великобританії поки що не ухвалив остаточного рішення про надання тимчасових трудових віз українським і російським працівникам.
"Ми будемо розглядати це питання в комітеті дуже ретельно. Тим не менш, ми хотіли б, щоб роботодавці наймали робітників на місцевому ринку праці", - зазначив спікер уряду. !zn
Читайте також:
У сучасному британському суспільстві виявили сім класів
Британія запускає антирекламу своєї країни, щоб зупинити потік іммігрантів