У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Європейська комісія висловила готовність надалі надавати активну підтримку Україні для поліпшення її газотранспортної інфраструктури.

3 (ГТС) - без участі європейської сторони. Про це ZN.UA повідомили у представництві Єврокомісії в Україні.

Коментуючи інформацію ЗМІ щодо можливого створення Україною і Росією газотранспортного консорціуму без участі Євросоюзу, в ЄК зазначили: "Нам відомо з преси про можливу домовленістть між Україною і Росією щодо української газотранспортної системи. Ми уважно стежимо за ходом подій. ЄС постійно акцентує увагу на тому, що Україна сама має вирішувати, як управляти своєю газотранспортною системою".

"Тим не менш, ЄС є кінцевим споживачем газу, що проходить через українську систему газопостачання (за даними 2011 року, на український газотранспортний шлях припадає приблизно 68% експорту газу з Росії). ЄС постійно відзначає необхідність забезпечити надійну та прозору систему газопостачання", - йдеться в коментарі ЄК.

- Київ і Москва домовляються про управління ГТС без Європи

Європейська комісія висловила готовність надалі надавати активну підтримку Україні для покращення її газотранспортної інфраструктури, а також сприяти Україні в тому, щоб вона залишалася головною частиною пан-європейської енергетичної мережі (і співпрацювала з міжнародними фінансовими інституціями з метою досягнення цієї мети).

"Європейська комісія вже багато разів декларувала готовність ЄС у будь-який момент вступити у тристоронні консультації з питань транзиту газу, якщо Україна і Росія висловлять таке бажання. Європейська Комісія також підтвердила готовність грати роль посередника у можливому тристоронньому консорціумі ЄС-Україна-Росія. А тому ми очікуємо, що нам будуть повідомляти про можливі двосторонні домовленості між Україною і Росією заздалегідь", - відзначили в Єврокомісії.

"Більше того, ЄС твердо вірить, що в суверенних інтересах України - переконатись, що будь-яка досягнута домовленість відповідає зобов'язанням України перед Енергетичним Співтовариством. Членство в Енергетичному Співтоваристві полягає у проведенні роботи в напрямку досягнення економічно ефективних, конкурентоспроможних, відкритих, стабільних та інтегрованих енергетичних ринків, які будуть залучати необхідні інвестиції", - йдеться в коментарі. !zn

Читайте також:

Європа здивована докорами Януковича у неучасті у газовій суперечці з Росією

Кожара: Панування "Газпрому" в Україні зламано

"Газпром" новими претензіями хоче змусити Україну здати ГТС, - експерти

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі