Минуло більше місяця, як акціонери призначили нового "незалежного" главу найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта", але обов'язки голови правління напівдержавного підприємства як і раніше виконує людина Ігоря Коломойського Володимир Пустоваров.
Про це свідчить лист "Укрнафти" на адресу народного депутата Сергія Лещенка. Документ політик і колишній журналіст опублікував у своєму Facebook.
"Місяць тому відбулися збори акціонерів "Укрнафти", на якому звільнили пов'язаного з Коломойським керівника - бельгійця Ванхеке і обрали на цю посаду британця Роллінза. Прем'єр Яценюк пообіцяв, що той приступить до роботи відразу після підписання контракту.
Сьогодні я отримав листа від "Укрнафти" - що я бачу?! Роллінз досі не працює в "Укрнафті", а всім там і далі заправляють люди Коломойського - Кущ і Пустоваров, які і призвели до мільярдних боргів перед українськими бюджетниками", - написав Лещенко.
При цьому документ також примітний тим, що в ньому лояльне Коломойському керівництво "Укрнафти" вимагає від народного депутата розкрити джерело інформації і "правові підстави" отримання документів про виведення Коломойським 337 мільйонів з "Укрнафти", розслідування щодо якого Лещенко раніше оприлюднив у своєму блозі.
Нагадаємо, що за оцінками фіскальної служби, борг "Укрнафти" за податками і ренті вже досяг майже 10 млрд грн. Ще 1,8 млрд грн компанія винна в рахунок виплати державі належних їй дивідендів.
Як писав раніше у ZN.UA експерт Сергій Куюн, надії на результат від однієї лише зміни голови "Укрнафти" наївні. Попередній "незалежний і іноземний" керівник "Укрнафти" не з'являвся в Україні кілька років. Щодо нового керівника британського ЗМІ "розкопали" аналогічну інформацію про його попередню роботу.
Як і у випадку з конституційними змінами, пов'язаними з особливим статусом Донбасу, надія на позитивний результат процесу змін в "Укрнафті" залишається, але тане з кожним днем. І питання не тільки в тому, чи зуміє держава вирівняти ситуацію у найбільшої нафтової компанії країни, позбавивши "Приват" можливості відведення колосальних коштів з компанії. Чи залишаться ці гроші в компанії і, отже, у держави або просто змінять одержувача? Більше читайте статті "Укрнафта": реформа чи дерибан?"