Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що закрити лікарняний лист можна буде без похода в поліклініку.
Про це він повідомив в інтерв'ю ЕП.
"Повністю перевести їх (лікарняні листи - ред.) в електронну форму на цьому етапі не вдасться. Але ми зможемо зробити електронний облік цих лікарняних і за рахунок цього позбудемося від такого явища, як підробка лікарняних", - повідомив Дубілет.
"Приємний бонус для українців буде полягати у тому, що закрити лікарняний можна буде віддалено, до лікаря для цього йти не потрібно. Ти зможеш зателефонувати лікарю та сказати: "Я одужав, закривайте, я хочу на роботу", - зауважив Дубілет.
Міністр кабінету міністрів підкреслює, що таким чином, лікарні зможуть позбутися від бланків суворої звітності, на яких робляться лікарняні.
"З ними (бланками - ред.) ціла епопея: з 1990-х років кожен регіон закуповує ці бланки і поширює по лікарні.
Якщо ми зробимо електронну систему, можна буде на будь-якому аркуші А4 все це виписувати, бо меддовідка буде доступна в електронній формі", - заявив Дубілет.
Скасування трудових книжок анонсував в 2015 році ще тодішнім міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавічусом. Законопроект № 3507 про скасування трудових книжок був зареєстрований в парламенті, проте прийнятий не був.
У законопроекті зазначено, що облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Законопроект передбачає розширення списку даних про працівника, які вносяться до реєстру.
Як зазначалося у пояснювальній записці до законопроекту, "трудові книжки дісталися Україні у спадок від СРСР, у той час як в економічно розвинених країнах практика їх використання відсутня".
За даними Держстату, в Україні на 2013 рік налічувалося близько 1,7 млн. підприємств різного розміру, в яких працювали 8,7 млн. найманих працівників. Найбільше припадало на середні підприємства (3,1 млн. осіб), малих – 2,8 млн. осіб, у великих - 2,4 млн.
"Якщо припускати, що на адміністрування кожної трудової книжки підприємством в середньому витрачається 1 годину праці відповідного спеціаліста (бухгалтера, спеціаліста відділу кадрів, HR-спеціаліста) в рік, то скасування трудових книжок дозволить заощадити трудові витрати на їх адміністрування в розмірі майже 290 млн. грн.", - зазначалося в записці.
Саме цю ініціативу, по суті, підхопили "Слуги народу". Враховуючи здатність Дубілета стрімко здійснювати оптимізацію, можна очікувати, що трудові книжки все ж таки скасують.