В України вже є прогресивний електронний земельний кадастр - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В України вже є прогресивний електронний земельний кадастр - експерти Наповненість існуючого геокадастра становить до 74%
Однак при цьому він наповнюється інформацією недостатньо швидко, а з реєстрацією ділянок є проблеми.

Одним із завдань уряду у сфері користування землею оголошено запровадження сучасної інфраструктури просторових даних, тобто збір та систематизація інформації про земельні володіння у повному обсязі. Це передбачає внесення 100% інформації про земельні володіння українців до геокадастру до кінця 2020 року, пишуть Андрій Мартин і член Ради з матеріальним активам Міжнародного комітету по стандартах оцінки (IVSC) Олена Симонова у своєму матеріалі для DT.UA.

При цьому, зазначають автори, всупереч поширеним в країні стереотипам, цілком сучасний і прогресивний електронний кадастр в Україні вже існує, а його наповненість сягає 74%. Однак у нього є і низка певних проблем, які необхідно вирішити у процесі донаполнения.

"Головною проблемою залишається внесення до кадастрової системи відомостей про земельні ділянки, які формувалися в радянські часи та в перше десятиліття незалежності України (до 2004 року), коли почалося створення електронної земельно-кадастрової системи. Тому перше завдання на сьогодні - переконатися, що інформація про всі земельні ділянки, права на які були посвідчені правовстановлюючими документами (державними актами, договорами оренди тощо), внесена в електронну кадастрову систему і стане доступною для всіх бажаючих", - пишуть експерти.

Особливо добре це видно на прикладі сформованих, але не зареєстрованих у кадастрі земельних ділянок; часто, незважаючи на наявність дозвільних документів на руках у власників і користувачів землі, точні характеристики, кордони, а головне, унікальні ідентифікатори ділянки просто відсутні.

"Звісно, ефективно захищати права на такі земельні ділянки практично неможливо, а їх використання пов'язане з величезною кількістю титульних ризиків", - вказують автори.

Загалом, наповнення існуючого земельного кадастру продовжується і зараз, проте виразно цих темпів недостатньо хоча б тому, що "природним шляхом" по 500-700 тисяч записів на рік його наповненість перевищить 90% протягом 5-7 років, а інформацію треба занести в повному обсязі всього за рік.

Нагадаємо, 13 листопада депутати прийняли законопроєкт про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що спростить продаж землі в майбутньому. 3 січня законопроект почали готувати до другого читання.

Прийнятий законопроєкт є серйозним проривом у створенні ринку землі, але його відкриття має супроводжуватися застосуванням допоміжних заходів, які зроблять ринок максимально прозорим і ефективним.

Детальніше про грандіозні плани уряду в сфері інформації про землеустрій та збору даних про земельні володіння в Україні, а також про проблеми на цьому шляху і способи їхнього вирішення читайте в матеріалі Андрія Мартина і Людмили Симонової "Кадастровий голод".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі