Закон "Про внесення змін у деякі закони України про усунення регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні і стимулювання інвестицій" опублікований в урядовій газеті "Урядовий кур'єр" в середу, 18 травня, і вступить в силу через три місяці - 18 серпня.
Відповідний законопроект був схвалений Верховною Радою ще 2 лютого і підписаний президентом 22 лютого.
За словами голови парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктора Галасюка, правки до схвалений Радою в листопаді 2015 року законопроект №1058 про стимулювання державно-приватного партнерства носять технічний характер і усувають юридичні колізії. "Ці поправки дозволять голові Верховної Ради підписати цей законопроект, і президенту не доведеться накладати на нього вето з-за такої колізії", - сказав Галасюк.
За даними МЕРТ, закон передбачає спрощення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг у приватного партнера в рамках державно-приватного партнерства, розширення переліку договорів, які можуть укладатися в рамках партнерства, вичленення проектів у рамках такого партнерства від звичайних підрядних контрактів на будівництво об'єктів, які фінансуються за кошти державного або місцевого бюджетів.
Як писало DT.UA, згідно з даними Світового банку, в Україні з більш ніж 200 реалізованих інвестпроектів лише два - державно-приватні партнерства. Експерти СБ відзначають, що діючі в країні механізми не сприяють залученню міжнародних інвестицій, а підходи до відбору проектів в Україні далекі від кращих світових практик.