Україна на сьогоднішній день має більш високий у порівнянні з країнами ЄС показник залежності місцевих бюджетів від трансфертів з державного бюджету, який щороку зростає. Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" пише аналітик Асоціації міст України, кандидат наук з державного управління Олександр Слобожан.
Так, автор наводить дані, згідно яким в 2007 році частка таких трансфертів у доходах місцевих бюджетів становила 43,3%, в 2012-му - майже 54% і на 2013-й можна очікувати в обсязі 55-56%. У більшості країн ЄС ця частка значно нижче (наприклад, у Німеччині - 22%, а у Швеції - 34%), що означає більш високий рівень фінансової автономії місцевого самоврядування в Європі. Разом з тим в Російській Федерації частка міжбюджетних трансфертів у загальному обсязі доходів місцевих бюджетів за 2012 рік склала 61,8%.
"При цьому в Україні в середньому лише 46% трансфертів, які спрямовуються урядом на рівень місцевих бюджетів протягом 2005-2012 років, складають трансферти на загальні цілі (зокрема, дотація вирівнювання), кошти яких органи місцевого самоврядування можуть розподіляти і витрачати на власний розсуд. У більшості ж країн ЄС така частка значно вища. Наприклад, у Німеччині вона дорівнює 95%, Швеції - 75%, Великобританії - 64%, Польщі - 62%. У Росії цей показник майже аналогічний українському - 46,6%, - наголошується в статті.
тобто, за словами автора, в Україні переважаючою є частка міжбюджетних трансфертів з цільовим призначенням (субвенції), і їх кошти органів місцевого самоврядування просто технічно перераховують кінцевим одержувачам і не можуть перерозподіляти за власним самоуправляющему розсуд.
Докладніше читайте в матеріалі "Місцеве самоврядування і європерспективи" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Польща чекає від заморозки асоціації України необоротних наслідків
Азаров назвав припинення асоціації єдино можливим тактичним ходом