В Україні 74% виступають за референдум щодо продажу землі – "Рейтинг"

Інфографіка
Поділитися
В Україні 74% виступають за референдум щодо продажу землі – "Рейтинг"
35% опитаних не бачать жодних переваг у знятті мораторію на продаж орних земель.

В Україні 74% опитаних вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення повинне прийматися на всеукраїнському референдумі, 17% – мають протилежну думку. Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" з 28 вересня по 1 жовтня.

При цьому загалом 73% виступають проти запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення, 19% підтримують ініціативу, 8% - не визначилися.

Так, серед основних переваг запровадження продажу землі опитані відносно частіше обирали наступні: власники землi зможуть розпоряджатися нею на власний розсуд (26%); це сприятиме створенню нових робочих мiсць на селi (18%); продаж землi сприятиме iнвестицiям в Україну (14%); це дозволить отримати справедливу ринкову цiну на землю (13%); це дозволить фермерам брати кредити пiд заставу землi (13%). Про знищення тіньового ринку землі, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, збільшення надходжень до держбюджету, сприяння кращому контролю за екологією ґрунтів, як переваги запровадження ринку, говорили не більше 7% опитаних.

35% опитаних не бачать жодних переваг у знятті мораторію на продаж орних земель. Власники паїв, які їх обробляють, частіше за інших обирали серед переваг можливість розпоряджатися землею на свій розсуд, сприяння створенню робочих місць та залученню інвестицій в Україну. Ті, хто мають паї, але здають їх в оренду, частіше говорили про те, що немає жодних переваг у запровадженні вільного продажу землі.

Серед основних ризиків найчастіше обирали те, що земля може бути викуплена іноземцями (41%); власники паїв можуть бути обмануті при продажі землі (31%), на даний час запровадження ринку землі є небезпечним через недосконалість чинного законодавства (31%); зняття мораторію на продаж землі дозволить скупити її олігархам (23%). 17% вважають, що вільний продаж землі не можна запроваджувати в умовах війни, 16% бачать загрозу знищення дрібного та середнього бізнесу на селі, по 13% вважають, що втілення цієї ініціативи призведе до прискорення вимирання сіл або ж позбавлення селян стабільного доходу від надання паїв в оренду.

Лише 5% не бачать жодних ризиків у запровадженні вільного ринку земель. Про загрози щодо продажу землі іноземцям, обману власників паїв та недосконалість чинного законодавства найчастіше говорили власники паїв, які їх особисто обробляють.

Аудиторія: населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Вибіркова сукупність 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Читайте також: Ринок землі в Україні відкриється в жовтні 2020 року – Гончарук

Раніше Міністерство економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства України оприлюднило для обговорення законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Проект закону було оприлюднено на сайті відомства.

25 вересня Кабінет міністрів затвердив законопроект про обіг земель сільгосппризначення. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що українська земля повинна купуватися українськими громадянами та українськими компаніями.

Докладніше про необхідність реформування ринку землі читайте в статті Івана Мірошниченка "Задзеркалля і страхи земельної реформи. Час для рішень" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Запуск ринку землі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі