Наразі немає жодних зрушень в питанні запуску газопроводу "Північний потік-2", натомість з'явилася інформація про його відключення від системи SWIFT. Такі речі сприяють тому, що Україна знову активізувалася у роботі щодо протидії цьому проєкту, заявив глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія під час ефіру на телеканалі "Україна 24".
"З'явилися такі жорсткі повідомлення про відключення від системи SWIFT, про такі санкції, про які раніше українцям тільки хотілося б мріяти. Я не знаю, будуть вони втілені в життя чи все-таки потім будуть досягнуті якісь домовленості, але з усім тим Україна активізувалася в цьому процесі", — зазначив депутат.
Арахамія також зазначив, що попри усі чинники, перераховані вище, питання цього газопроводу все ще не вирішене.
"Якщо ви звернете увагу, наш головний союзник у цьому питанні Польща дуже жорстку риторику зайняла щодо Німеччини. А сьогодні, з огляду на те, як завершилися вибори в Німеччині, у нас з'явилося друге дихання в цій боротьбі. З огляду на те, як Росія розігналася і показала всім, що вона готова використовувати "Північний потік-2" як, по суті, зброю, і розгойдала ціну на газ до майже 1 тис. євро, то всі в Європі чітко побачили, що вірити обіцянкам Росії в цьому питанні - це себе не поважати", - додав парламентар.
Палата представників США схвалила проєкт оборонного бюджету в розмірі близько $780 млрд. Він передбачає санкції на вторинний ринок боргових паперів Росії і нові обмеження проти "Північного потоку-2".
Раніше керівник "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що Україна продовжує працювати над тим, щоб "Північний потік-2" не зміг запрацювати. У своїй боротьбі Україна спиратиметься на газову директиву ЄС, дія якої поширюється на російський газопровід.
Україна все ще може знищити енергетичну зброю Путіна. Як? Читайте в статті Лани Зеркаль "Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо "Північного потоку-2" в ZN.UA.