В Україні можуть виникнути проблеми ще в одного банка - банківські джерела

Поділитися
Рішення може бути ухвалене вже в понеділок, 24 жовтня.

Ще один банк в Україні може стати предметом пильної уваги з боку Національного банку України. Про це заявляють джерела в банківській сфері.

Так, радник голови правління Кредитінвест банку Василь Невмержицький на своїй сторінці у Фейсбук натякнув, що в понеділок, можливо, буде ухвалене рішення НБУ по одному з банків.

"НБУ, з понеділка, ще з одним банком потрібно буде розбиратися", - зазначив він.

При цьому, з коментарів під цим повідомленням зрозуміло, що мова йде про "Мотор-Банк".

100% акцій банку володіє В'ячеслав Богуслаєв - президент "Мотор-Січ", який був затриманий Службою безпеки України наприкінці минулого тижня.

Мотор-Банк посідає 44 місце із 62 в ренкінгу НБУ.

АТ "Мотор-Банк" є членом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (свідоцтво № 191 від 23.01.2008 р., реєстраційний № 200).

На даний час "Мотор-Банк" є універсальним банком, який надає повний комплекс послуг корпоративним і приватним клієнтам.

Нагадаємо, раніше "Мотор-Банк" називався серед 20 банків, які перебувають під загрозою банкрутства через підвищення облікової ставки НБУ.

Водночас слід пам'ятати, що на початку квітня ВРУ ухвалила закон про підвищення гарантованої суми за вкладами та повне відшкодування Фондом гарантування коштів вкладникам на період воєнного стану.

Тобто, навіть за найгіршого розвитку подій на сьогоднішній день відшкодування вкладів населенню відбувається не в межах гарантованої суми – 200 тис. грн, а на всі 100%.

Дія цієї норми поширюється на банки, рішення про виведення з ринку яких буде прийнято після набуття чинності цим Законом.

Через три місяці після припинення або скасування дії військового стану гарантована сума за вкладами становитиме не менше ніж 600 000 грн.

За період війни в Україні ліквідовані два банки. Зокрема, 22 липня Національний банк України ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "Мегабанк". А вже 9 серпня до категорії неплатоспроможних був віднесений Банк “Січ”. 

Нагадаємо також, що наприкінці вересня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №8069 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану".

Фактично, законопроєктом ставиться на конвеєр націоналізація системно важливих банків, щодо яких держава запідозрить погіршення платоспроможності. Тобто, за тією ж схемою, за якою свого часу був націоналізований "Приватбанк" - через процедуру віднесення банку до категорії неплатоспроможних, однак без докапіталізації з боку держави. Продаж банку планується здійснювати за 1 грн, незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день прийняття Національним банком України відповідного рішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі