В Україні хочуть відмовитися від паперових товарно-транспортних накладних

Поділитися
В Україні хочуть відмовитися від паперових товарно-транспортних накладних © ronstik/depositphotos.com
Електронні замінники цих документів планують запровадити за два роки

Експеримент з впровадження електронної товарно-транспортної накладної або е-ТТН для перевезень у межах України заплановано реалізувати за два роки. Такі терміни позначені для реалізації у внутрішніх вантажних перевезеннях. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури реалізовуватиме ухвалену урядом 30 травня відповідну постанову, яка і надасть можливість застосовувати цифровий документ.

Як зазначено у повідомленні уряду, відповідний проєкт у розробці з 2019 року. Цифровізація товарно-транспортних накладних надає переваги як бізнесу, так і економіці країни в цілому:

  • мінімізація часу та ресурсів;
  • обмеження впливу людського фактору;
  • скорочення потенційних корупційних ризиків.

“Е-ТТН дозволить забезпечити швидкий обмін інформацією між всіма сторонами перевезень. Також цифрова товарно-транспортна накладна мінімізує ризик втрати документів чи їхніх пошкоджень”, – наголошують у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Як працюватиме цифрова накладна і для яких галузей?

Ухвалення постанови передбачає інтеграцію системи е-ТТН з іншими державними інформаційними ресурсами. Також необхідне тестування електронної інформаційної взаємодії. “Мова йде про систему зважування в русі (WIM), єдиний реєстр товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв, єдину державну систему електронного обліку деревини, інформаційні системи Укртрансбезпеки та інші”, – говориться в урядовому повідомленні.

Використання е-ТТН планується для перевезення:

  • молочної сировини;
  • хліба та хлібобулочних виробів;
  • деревини;
  • етилового спирту та алкогольних напоїв;
  • об’єктів санітарних заходів.

Список не є вичерпним, зазначено у тексті повідомлення. Надалі планується ухвалення порядку функціонування Системи е-ТТН, яка врегулює принципи функціонування системи електронного документообігу е-ТТН і вимоги до реєстрації користувачів, правила внесення та обміну інформацією. Приєднання до системи електронних накладних буде добровільним, підкреслюють в урядовому пресрелізі.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть оформити електронне бронювання співробітників підприємств та установ через портал “Дія”. У Міноборони вважають, що бізнес, який бронюватиме працівників, має користуватися “позитивною дискримінацією” у вирішенні цього питання. Відповідна послуга має бути автоматичною та швидкою, без зайвих візитів до ТЦК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі