В Україні готують пілотний проєкт закриття шахт за німецьким досвідом

Відео
Поділитися
В Україні готують пілотний проєкт закриття шахт за німецьким досвідом
Більшість державних шахт в Україні збиткові.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості готує пілотний проєкт закриття шахт в одному з українських міст за німецьким досвідом розповіла в інтерв'ю « Радіо Свобода » в.о. міністра Ольга Буславець.

За її словами, в Україні існують 65 мономіст, в яких шахта є єдиним підприємством, що забезпечує роботою їх жителів. У таких містах, зазвичай, на кожну сім'ю є одна людина, яка працює на шахті і є годувальником.

Закриваючи шахти, держава повинна «розуміти, яким чином нам необхідно цих людей захистити», і дати регіонам можливість трансформуватися, щоб люди не залишилися без роботи.

«У нас навіть сьогодні є домовленості з німецькою стороною. Був і дзвінок прем'єр-міністра канцлерці Німеччини Ангелі Меркель. Вони обговорювали це питання. І у мене були переговори з послом Німеччини в Україні щодо допомоги з проведення комплексної роботи в рамках пілотного проекту з досвідом Німеччини щодо закриття шахт такого мономіста », - пояснила вона.

Місто, в якому буде реалізований проєкт, визначатимуть українська та німецька сторони за певними критеріями.

Зазначимо, низка європейських країн проходять або вже пройшли складну реструктуризацію вугільного сектору. Так, Німеччина планує використовувати вугілля до 2038 року. Але відмовляється від збиткового видобутку на користь більш дешевого імпорту.

Україна теж взяла на себе відповідні зобов'язання, серед яких імплементація Директиви 2010/75/ЄС, що передбачає скорочення рівня забруднення, обумовленого тепловою генерацією.

Однак реструктуризація державного сектору вуглевидобутку не повинна бути спрямована на неаргументоване закриття шахт, без попереднього аудиту та розподілу на перспективні і неперспективні.

Яким має бути грамотний процес реформування державної вуглевидобутку, читайте у статті Андріана Прокіпа й Олексія Козлова «Реструктуризація державної вуглевидобутку: припинити гру в імітацію » для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі