Ситуація у вугільній галузі знаходиться на постійному контролі у відповідності із завданням президента Володимира Зеленського. В ОП відзначають, що готові оперативно реагувати на всі проблеми, які виникають.
Про це повідомила заступник керівника Офісу президента України Юлія Ковалів під час зустрічі з шахтарями, які сьогодні, 30 червня, прийшли з акцією на вул. Банкову в Києві, інформує ОП.
Ковалів запевнила, що за результатами наради з представниками уряду, яка відбулася минулого тижня, Кабмін в п'ятницю прийняв необхідні рішення для виділення з бюджету приблизно 340 млн грн на погашення заборгованості по заробітній платі працівникам усіх державних шахт. Тільки одна шахта, у виплатах для якої сталася затримка, отримає кошти сьогодні.
"Станом на сьогодні і заборгованість, яка була накопичена з початку року, повинна була бути погашена. Уряд ухвалив всі необхідні рішення за дуже короткий термін", - підкреслила Юлія Ковалів.
За її словами, президент поставив завдання, щоб в майбутньому не було заборгованостей по зарплаті шахтарям, а також відновлювалася нормальна робота шахт і нарощувався експорт електроенергії.
Під час зустрічі з шахтарями також обговорили погашення заборгованості за відвантажене вугілля та перспективи шахтарських містечок.
"Заступник керівника Офісу президента зазначила, що всі проблемні питання, які зараз є в енергетиці в цілому і вугільної галузі зокрема, накопичувалися протягом тривалого періоду. Тому їх рішення вимагає певного часу. Юлія Ковалів закликала учасників акції сформувати переговорну групу від шахтарів і спільно працювати над вирішенням нагальних проблем. Вона запевнила, що Офіс глави держави максимально цьому сприятиме ", - додають в ОП.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів визначив пріоритетним використання вугілля при виробництві електричної енергії на теплоелектростанціях України.
Відзначимо, що державна компанія "Центренерго" купила у фірм, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським, не менше півтора мільйона тонн вугілля різних марок, в тому числі і газового, якого в Україні вистачає. Походження цього вугілля - переважно російське.
Експерти "Східної правозахисної групи" підрахували, що за шість років окупації частини Донецької і Луганської областей Росія вивезла з цієї території вугілля на $4,7 млрд. Вугілля з ОРДЛО змішується з добутим в Росії і, з допомогою розгалужених тіньових схем, експортується в країни Європи. Тобто, Росія поставляє туди крадене вугілля.