В Україні дорожчає чай, кава та спеції – чому зростають ціни

Поділитися
В Україні дорожчає чай, кава та спеції – чому зростають ціни © pixabay.com
На думку експертів, проблема у блокуванні кордонів

В Україні суттєво зростає вартість оброблених продовольчих товарів, хоча в цілому НБУ планує утримати інфляційний процес у межах заявленого "річного коридору" не вище 5%.  За спостереженнями Національного банку України відповідно вартість зросла до 5,6%. Серед товарів, які постійно дорожчають значними темпами є популярні бакалійні вироби – кава, чай та кулінарні трави – спеції.

Здорожчало також молоко. експерти вказують на те, що здорожчання відбулось внаслідок зростання собівартості доставлення продуктів через блокування логістичних коридорів на західних кордонах країни. Відповідно, зростання шляху товарів до покупців “спричинило меншу пропозицію імпортної продукції, додаткові логістичні витрати та менші терміни реалізації цих товарів”, – зазначається у дослідженні ринку від НБУ.

Водночас почали менше зростати у ціні, хоча і зберегли динаміку до збільшення вартості, хліб, борошно і кондитерські вироби. 

На деякі товари і послуги ціни зменшились

Водночас експерти спостерігають поступове, хоча і незначне зменшення цін на такі популярні види продуктових товарів як соняшникова олія.  Ціни на одяг і взуття також поступово зменшувалися і в загальному показнику мають скорочення вартості 0,5%.

“Темпи зростання вартості послуг у лютому сповільнилися до 9,8% у річному вимірі, насамперед під впливом зменшення тиску з боку витрат на продовольчу сировину та енергію. Так, сповільнилося зростання вартості окремих медичних, транспортних, телекомунікаційних послуг, страхування, кінотеатрів тощо. Натомість швидше дорожчали фінансові послуги, вартість експлуатації власних транспортних засобів, послуги з особистого догляду, у тому числі через тиск з боку витрат на оплату праці”, – повідомляється у звіті НБУ.

Національний банк України знизив облікову ставку на 0,5% - до 14,5%. Про це розповіли на прессбрифінгу у НБУ.  "З огляду на подальше уповільнення інфляції та усталене поліпшення очікувань, стійку ситуацію на валютному ринку, а також часткове зниження ризиків, пов'язаних з отриманням міжнародної допомоги, правління НБУ вирішило знизити облікову ставку до 14,5% річних", - заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі