"Природно, мені хотілося б одержувати більшу зарплату. Не думаю, що багато керівників держпідприємств у цій країні заощадили українцям понад 5 млрд грн за один рік роботи. Існує постанова КМУ №889, яка визначає порядок оплати залежно від результатів роботи. Але я не можу переконати міністерство встановити мені оплату моєї праці відповідно до норм цього документа. Отже, в основному одержую моральне задоволення та заробляю репутацію на майбутнє. Якби не був призначений тимчасово виконуючим, а залишався першим заступником директора НЕК "Укренерго", то одержував би більше", - зазначив він.
Також Ковальчук заявив, що "обов'язково" планує брати участь в новому конкурсі на керівника "Укренерго", якщо його оголосять. При цьому він зазначив, що зараз конкурс загруз в судах та "інших ненормальних процесах".
"З вересня минулого року цей конкурс проводили вже тричі. Двічі скасовували, а останній зависнув. Він і не завершився призначенням керівника, і не скасований. Вважаю, що рішення має прийняти Кабінет міністрів", - заявив Ковальчук.
Відповідаючи на питання про те, що нібито Сергія Зуєва, який раніше виграв конкурс, "чинить тиск" так званий "смотрящий" від БПП Кононенко, Ковальчук заявив, що "абсолютно не в курсі" цих процесів, зазначивши, що "всемогутність" Кононенко перебільшено.
"Питання, безсумнівно, актуальне, але навряд чи я вам щось зможу прояснити. Я зовсім не в курсі процесів, що відбуваються з Сергієм Зуєвим, крім одного засідання суду з цього питання, куди "Укренерго" запросили як сторону без права власних вимог. Тоді нашу заяву було судом проігноровано, як і апеляцію МЕРТ на рішення про заборону призначення Зуєва Кабміном. Ми з ним не знайомі, як і з позивачем по цьому суду - Віктором Носульком. Тому не можу ані спростувати, ані підтвердити озвучене вами. Що ж до Кононенка, то ніякого тиску або, навпаки, підтримки я від нього ніколи не відчував. Матеріалів в Інтернеті та ЗМІ про його вплив на енергетику я, зрозуміло, зустрічав чимало, але це ніколи не стосувалося особисто мене або "Укренерго". Вважаю, що його всемогутність, м'яко кажучи, перебільшено. Навіть на прикладі конкурсів на посади керівників держкомпаній. З огляду на те, що більшість голосуючих членів номінаційного комітету від БПП, не було б проблемою призначити будь-яку контрольовану та зручну людину в будь-яку компанію. А на практиці хоч куди подивися - то іноземець переміг, то конкурс зірвався, то ще щось", - зазначив він.
Раніше повідомлялося, що на посади нових керівників держкомпаній в Україні шукають професіоналів-вихідців з бізнесу, і обіцяють платити "конкурентну" зарплату "на рівні". Вже відомо, що зарплати керівників держкомпаній будуть починатися від $ 15 тисяч на місяць.
Повне інтерв'ю Ігоря Маскалевича і Алли Єрьоменко з Всеволодом Ковальчуком читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".