Для того, щоб вартість іпотеки в українських банках знизився до 10% банки повинні залучати гроші під 6% річних. Про це заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб інтерв'ю LIGA.net.
"Теоретично це можливо. Але в такому разі ціна ресурсу повинна становити десь 6%", - сказав він.
При цьому, Сологуб звернув увагу на держбанки, у яких середня ставка за депозитами 11%, а по деяких продуктах – 13-14%.
"Як мінімум, має пройти час, поки депозитні ставки не знизяться майже вдвічі", - додав він.
Раніше в Національному банку повідомили про те, що, згідно з їхніми прогнозами, ставки за іпотечними кредитами до 2020 року знизяться до 15% річних.
Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив, що ставки по іпотеці знизять до 10% річних вже у вересні 2020 року. Хоча ставки по іпотеці на початок 2020 року становили 18-25% річних.
Також повідомлялося, що держава планує розвивати іпотеку. Зокрема, Державна іпотечна установа (ДІУ) готує для цих цілей випуск облігацій на загальну суму 3,7 млрд грн.
У НБУ вважають, що відновлення іпотечного кредитування стримують мораторій на стягнення застави, непрозорість первинного ринку житла та незахищеність прав інвесторів.
Детальніше про відсутність іпотеки на житло читайте в матеріалі Сергія Волкова "Что нам стоит дом построить?.." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".