В Кабміні хочуть обмежити виплати пенсіонерам, які працюють

Поділитися
В Кабміні хочуть обмежити виплати пенсіонерам, які працюють Пенсіонери, які працюють, будуть отримувати 85% пенсії © Андрій Товстиженко, DT.UA
Також планується підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і таке ж збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

Уряд України вніс у Верховну Раду законопроект щодо змін пенсійного обеспечния українців.

Метою законопроекту, як зазначається у пояснювальній записці, є "створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України та вдосконалення окремих положень щодо пенсійного забезпечення".

Для цього Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення (№2212) зокрема передбачає, що виплачувати пенсії працюючим пенсіонерам будуть у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Більш того, особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, виплачувати не будуть.

Також проектом акта передбачається поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію і поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

14 січня Верховна Рада продовжила до 2022 року можливість для жінок, які досягли 55 років, достроково виходити на пенсію при наявності 30 років страхового стажу і звільнення з роботи. Однак Президент Петро Порошенко застосував право вето до цього закону.

"Враховуючи наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації зазначеного положення, що, за інформацією Кабінету Міністрів України, потребуватиме в 2015 році додаткових витрат у розмірі 387, 5 млн гривень", - йдеться в реченні Порошенка до закону. У зв'язку з цим закон був ветований.

Як писав ZN.UA на переговорах МВФ, головний кредитор України, одиним з вимог поставив підвищення пенсійного віку до 65 років. Однак Києву вдалося поки обійти питання впровадження цього вкрай непопулярного заходу, консультації повинні продовжитися. У той же час, Україна пообіцяла МВФ підвищити тарифи і доходи населення, скоротити спецпенсії і чиновників. До квітня 2017 року тарифи на газ і опалення поетапно будуть приведені до рівня повного відшкодування вартості".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі