Нова програма Extended Fund Facility - розширеного фінансування МВФ для України в розмірі $ 17,5 млрд - передбачає ряд важливих економічних і політичних реформ.
Україна значно підвищить тарифи на енергоносії: до квітня 2017 року тарифи на газ і опалення поетапно будуть приведені "до рівня повного відшкодування вартості".
Це в підсумку повинно привести до бездефіцитності НАК "Нафтогазу України".
"З метою оздоровлення "Нафтогазу", поклавши кінець вимивання "Нафтогазом" бюджетних коштів, було вирішено запровадити негайне коригування цін на газ та опалення з метою доведення їх до рівня повного відшкодування вартості до квітня 2017 року", - йдеться в релізі місії МВФ в четвер за підсумками її роботи в Києві.
Перший етап підвищення тарифів має розпочатися негайно.
Крім того, програма передбачає виділення з держбюджету 12,5 млрд грн допомоги у 2015 році в якості компенсації малозабезпеченим верствам населення за підвищення цін і тарифів (в першу чергу - на енергоносії).
З наступного року інфляция повинна бути нижче 10%.
"Грошово-кредитна політика буде орієнтована на повернення інфляції до однозначних цифр у 2016 році при збереженні гнучкого обмінного курсу", - йдеться в документі.
Нова програма МВФ також передбачає граничний дефіцит держсектора управління в 4,6% ВВП.
"Фіскальна політика є ключовою умовою успіхом економічних реформ. І в цьому напрямку ми налаштовані на здійснення декількох дуже амбітних кроків: ми переглянемо дефіцит бюджету, щоб дефіцит сектору загальнодержавного управління становив 4,6% ВВП", - сказала Яресько.
Програма передбачає ряд "важливих, складних, але ефективних рішень", - заявив Яценюк: в управлінні економікою, боротьбі з корупцією, наведення порядку в енергетичному секторі, оптимізації та скорочення державних видатків, збільшення до 3% ВВП видатків на інвестиції, скорочення апарату держчиновників, наведення справедливості в пенсійній реформі (в першу чергу - скорочення і ліквідація "спеціальних" пенсій).
У грудні 2015 року уряд проведе індексацію доходів населення: узгоджена з МВФ програма передбачає необхідність індексації або підвищення грошових доходів населення в залежності від інфляції протягом усіх 4 років.
"Ми посилимо прогресивність оподаткування доходів громадян", - додала Яресько.
Також Україна проведе реформи в банківському секторі (кредити пов'язаним особам не повинні перевищувати встановлені нормативи, потрібне зміцнення балансів банків, модернізація системи регулювання і нагляду.
Серед запланованих реформ - антикорупційна і судова реформи, дерегуляція і поліпшення бізнес-клімату, реформа сектору управління держмайном.
Як відомо, попередня програма співпраці з МВФ stand by передбачала, що дефіцит сектору загальнодержавного управління в 2015 році, згідно з методологією Фонду, включає в нього дефіцит НАК "Нафтогаз України", не повинен перевищити 3,9% ВВП (67,1 млрд грн). Держбюджет-2015 був прийнятий з граничним дефіцитом 63,67 млрд грн.