В ЄС розповіли, як позбудуться залежності від газу з Росії

Поділитися
В ЄС розповіли, як позбудуться залежності від газу з Росії © pixabay/music4life
Фон дер Ляєн вказала на стару російську «пастку», в яку Європа не повинна знову потрапити, переходячи на нову зелену енергетику.

Росія використовує експорт енергоносіїв як зброю, за допомогою якої намагається тиснути на ЄС і змусити його не підтримувати Україну в її обороні від російської агресії. Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, нагадуючи, як Москва відрізала від поставок газу Польщу, Болгарію, а тепер ще й Фінляндію.

На її думку, це лише доводить, що Європі потрібно позбутися енергетичної залежності від Росії якомога швидше. І можливості це зробити є.

"Ми повинні пришвидшити перехід на зелену енергетику. І, на щастя, в нас є для цього засоби. Європейська зелена угода вже дуже амбітна. Але тепер ми переходимо на новий рівень. Минулого тижня Єврокомісія запропонувала програму Repower EU. Вона передбачає повну відмову від російського викопного палива. А частка зеленої енергетики повинна зрости до 45% в 2030", - сказала Фон дер Ляєн.

Також вона розповіла, що ЄС вже намагається диверсифікувати імпорт газу. Третина об’ємів, яка зараз надходить з Росії, буде замінена поставками зрідженого газу зі США. І відповідні домовленості з’явилися ще в березні. Крім того, ЄС розраховує на поставки від інших "більш надійних" продавців енергоносіїв через СПГ-термінали, а також газопроводи, які сполучають Європу з Африкою.

"Але ми повинні бути більш далекоглядними. Економіка майбутнього не буде залежати від нафти і вугілля. Вона буде заснована на таких матеріалах, як літій, які використовуються в батареях і турбінах. Зелений перехід буде вимагати значного збільшення поставок таких матеріалів. І, знову ж таки, зараз ми купуємо їх лише в невеликої кількості виробників у світі. Так ми ризикуємо потрапити в ту ж саму пастку, що з нафтою і газом", - попередила президент Єврокомісії, наголосивши на необхідності розширення співпраці з партнерами в усьому світі.

Нагадаємо, ЄС дозволить Угорщині й Словаччині відкласти ембарго на російську нафту до кінця 2023 року. Поки не відомо, чи буде виняток також розповсюджуватися на нафтопродукти.  Брюссель запропонував Угорщині й Словаччині довший період для введення ембарго, щоб попередити накладання ними вето на відповідне рішення Євросоюзу.

Крім того, Японія на даний момент не може припинити імпорт нафти з РФ і приєднатися до планів ЄС запровадити ембарго на російську нафту. 

 Шостий пакет санкцій ЄС проти Росії включає нафтове ембарго з поступовим введенням до кінця року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі