FT: Росію назавжди виженуть зі світового енергетичного ринку, коли Європа відмовиться від її газу і нафти

Поділитися
В компаніях Chevron і Woodside очікують, що вигнання Москви піде на користь американським і австралійським виробникам.

Цілком можливо, що Росія назавжди втратить доступ до глобального енергетичного ринку, якщо Європа зможе відмовитися від імпорту російського газу і нафти. Європейські країни шукають нові джерела енергоносіїв після того, як армія Владіміра Путіна вторглася в Україну 24 лютого.

ЄС пообіцяв скоротити імпорт російського газу на дві третини до кінця року, а також запропонував заборонити всі закупки нафту з РФ. Про це пише Financial Times, нагадуючи, що в 2021 році ЄС купив третину необхідного газу саме в російських компаній.

Виконавчий директор австралійської нафтогазової компанії Woodside Мег О’Нілл вважає, що європейцям знадобиться час, щоб позбутися залежності від російських енергоносіїв. Але коли вони це зроблять, шляху назад вже не буде.

«Європейці після Другої світової війни думали, що війни на європейській землі вже не буде ніколи. Гадаю, те, що відбувається зараз, на стільки шокує їх, що їх вже не можна буде заспокоїти й переконати купувати енергоносії в Росії у майбутньому», - сказала О’Нілл.

Вона нагадала про численні суперечки щодо темпів відмови Європи від російських газу і нафти. Але при цьому рішучість ЄС досить тверда. Виробники зрідженого газу в Австралії очікують на посилення попиту з країн Східної Азії на тлі того, як глобальні ланцюги постачання будуть намагатися пристосуватися до вигнання Росії.  Скерувати потік нафти й вугілля на інші ринки через геополітичну напругу легше, ніж зріджений газ. О’Нілл пояснила це труднощами транспортування на великі дистанції. Це означає, що австралійський зріджений газ не зможе замінити російський газ в Європі.

Натомість, виробники на зразок США і Катару, які географічно розташовані ближче, скерують свій зріджений газ з Азії в європейські країни. А постачальники з Австралії спробують задовольнити потреби азіатських покупців.

Директор австралійської гілки американської групи Chevron Корі Джудд сказав, що Росії дозволять повернутися в глобальну енергетичну систему, якщо Путін «швидко передумає».

«Має відбутися певний моральний перехід. Цей крок був не енергетичним, а соціальним, тому що народи визнали деструктивну природу війни. Тому, я підозрюю, якщо буде швидка зміна позиції й більш відповідальна поведінка, тоді реінтеграція можлива», - сказав Джудд, додавши, що такий сценарій, на жаль, малоймовірний.

Директор з питань оборони, стратегії й національної безпеки Австралійського інституту стратегічної політики Майкл Шубрідж вважає, що у світі сформуються два незалежні один від одного енергетичні блоки. В один з них увійнують Китай і Росія, а в інший - Європа, Північна Америка і демократії Індійсько-Тихоокеанського регіону.

«Розділення реальне і воно зростає. Розходження Китаю і США тепер доповнюється розходженням ЄС і Китаю. І ми маємо справу також зі спільним стратегічним викликом, представлений Росією і Китаєм, який об’єднав європейців з країнами Індійсько-тихоокеанського регіону. Весь процес розділення почався зі сфери високих технологій, але тепер він розширюється. І я переконаний, що він тепер охопить і енергетику», - сказав експерт.

За словами Шубріджа, це все означає, що країнам потрібно якомога швидше будувати нові ланцюги постачання, які виключають закупки у ворожих країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі