Міністр енергетики озвучив мізерну суму збитків, в яку обійдеться Європі нафтове ембарго для РФ

Поділитися
Міністр енергетики озвучив мізерну суму збитків, в яку обійдеться Європі нафтове ембарго для РФ
Нафтове ембарго проти Росії - це не питання економіки.

Запровадження нафтового ембарго щодо РФ, до якого у Європи дійшли руки лише в рамках шостого пакета санкцій, та й то з обмеженнями, насправді знизить доходи країн-членів ЄС менше, ніж на пів відсотка. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Посилаючись на прогнози учасників конференції в Європейському Парламенті, присвяченої санкціям ЄС, що пройшла 4 квітня, він зазначив, що вплив запровадження нафтового ембарго на економіку 27-ми держав-членів ЄС буде цілком керованим і дорівнюватиме зниженню доходів на 0,2-0,3% або близько 100 євро на дорослого європейця.

Міністр енергетики погодився. що запровадження нафтового ембарго сприятиме зростанню цін на пальне. Але підкреслив, що ембарго проти Росії - це не питання економіки.

“Ніхто не любить платити більше, а споживати менше. Але мова не про бензин, і навіть не про економіку як таку. Мова про тисячі життів, які можна врятувати, якщо воєнна машина Путіна позбавиться свого “пального”, - наголосив він.

Галущенко нагадав, що у 2021 році Євросоюз сплатив Росії за енергоносії близько 88 млрд євро. Зокрема, майже 70 млрд - за нафту і нафтопродукти. Воєнний бюджет Росії у тому ж році склав 62,5 млрд євро.

“Кремль може повністю фінансувати свій ВПК з продажу енергоресурсів до Європи - і все одно ще залишиться пара десятків мільярдів на додаткові озброєння. Сьогодні ці гроші, втілені у літаках, ракетах і танках, вбивають українців і руйнують нашу країну”, - підкреслив міністр енергетики України.

Нагадаємо, ЄС дозволить Угорщині й Словаччині відкласти ембарго на російську нафту до кінця 2023 року. Поки не відомо, чи буде виняток також розповсюджуватися на нафтопродукти.  Брюссель запропонував Угорщині й Словаччині довший період для введення ембарго, щоб попередити накладання ними вето на відповідне рішення Євросоюзу.

Крім того, Японія на даний момент не може припинити імпорт нафти з РФ і приєднатися до планів ЄС запровадити ембарго на російську нафту. 

 Шостий пакет санкцій ЄС проти Росії включає нафтове ембарго з поступовим введенням до кінця року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі