Уряд відправив Коболєва коментувати ціни на газ, які він не встановлює

Поділитися
Уряд відправив Коболєва коментувати ціни на газ, які він не встановлює Коболєв захищає підвищення цін на газ
Коболєв вважає, що підвищення цін на газ для населення дозволить у майбутньому скоротити імпорт газу за двох умов: перша - підвищення видобутку газу в Україні, друга - енергоефективність і енергозбереження.


Глава "Нафтогаз України" Андрій Коболєв сьогодні виступає в ефірі телеканалу IСTV з позицією щодо необхідності підвищення цін на газ для населення.

При цьому, слід зазначити, що Коболєв, будучи головою правління НАК "Нафтогаз України", не має відношення до встановлення цін на газ.

За словами глави Нафтогаз України, видобуток газу в Україні в цьому році скоротиться внаслідок низьких цін на газ на внутрішньому ринку і підвищення цін на газ дозволить з часом збільшити видобуток газу та скоротити імпорт.

Коболєв вірить, що за конкурентної ціни за кілька років Україна може збільшити видобуток газу на 5 млрд кубометрів, скоротити споживання - до 10 млрд кубометрів, таким чином, суттєво знизивши потребу в імпорті, яка зараз становить близько 20 млрд кубометрів.

Читайте також: Країни Східної Європи погодили альтернативу "Південному потоку" Eastring

Раніше НКРЕКУ постановила, що мінімальний тариф для населення на газ, що використовується для опалення, підвищений у 3,3 рази - до 3600 грн за 1 тис. куб. м. з 1 квітня.

Така ціна буде діяти на об'єм до 200 куб. м на місяць і тільки в опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Обсяг понад 200 куб. м на місяць, а також не спожитий в опалювальний сезон газ буде оплачуватися за ціною 7188 грн за 1 тис. куб. м.

Ціна газу, що використовується населенням для приготування їжі та підігріву води, зросте з 1182 грн за тис. куб. м до 7188 грн за 1 тис. куб м.

При відсутності лічильників населення буде платити за газ єдину ціну 7188 грн за 1 тис. куб. м.

Субсидії і система їх отримання встановлені урядом, але, можливо, не варто чекати листів на листку з 15 питаннями, а просто звертатись у відповідні служби з достовірними данними.

Суспільство очікує, щоб НКРЕКУ доступно і зрозуміло пояснила громадянам принципи формування цін на газ, теплоенергію и гарячу воду. Ми хочемо знати, як, на основі чого і чому складається тариф.

Про обов'язок держави розкривати інформацію щодо державних фінансів і право громадян знати і отримувати цю інформацію пише в своїй статті Прозорість держфінансів - це як? Людмила Симонова.

Читайте також про реформу ринку природного газу в статті Алли Єрьоменко і Геннадія Кобаля Якщо ви щось недоговорюєте, ви щось приховуєте. І ви хочете, щоб вам повірили?!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі