Уряд повинен переглянути податкові пільги і скоротити "роздуті" видатки бюджету, - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Уряд повинен переглянути податкові пільги і скоротити "роздуті" видатки бюджету, - експерти © Андрій Товстиженко, DT.UA
В Україні необхідно оптимізувати бюджетний процес, навівши лад не тільки у витратах, але й провести ряд перетворень у сфері доходів - для запобігання неадекватного фіскального тиску на легальний бізнес.

Щоб оптимізувати бюджетний процес в Україні, уряд має не тільки оптимізувати видаткову частину державного бюджету (з точки зору підвищення їх ефективності, відсікання зайвих витрат тощо), але й провести ряд перетворень у сфері наповнення держскарбниці - для запобігання неадекватного фіскального тиску на легальний бізнес. Для цього серед іншого потрібно переглянути систему податкових пільг і спрощеного оподаткування.

Таку думку в коментарях ZN.UA висловив керівник податково-юридичної практики E&Y, глава податкового комітету Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Володимир Котенко.

"Вони [податкові пільги і спрощене оподаткування] часто використовуються для не зовсім хороших речей. Так, переглянути їх складно. Знадобиться не тільки рішучість, а й мізки і знання реальної ситуації, щоб не нашкодити тим економічним суб'єктам, які в кінцевому підсумку тільки й виживають за рахунок фіскальних преференцій (якщо ми говоримо, наприклад, про дійсно невеликий бізнес)", - констатував експерт.

zn
zn
Популізм і завищені бюджетні очікування вбивають легальний бізнес

За словами Котенко, слід також обмежувати готівкові розрахунки (на них тримається тіньовий сектор); вдосконалити систему оподаткування майна, насамперед нерухомого (яке в Україні або не оподатковується або оподатковується за невиправдано малими ставками); змінити підходи до персонального оподаткування (щоб "супердоходи" обкладалися більш високими ставками)

"Але підкреслю - без наведення порядку в сфері витрачання коштів буде складно добровільно мотивувати або змушувати платити нові податки, оскільки завжди буде спливати питання - чому маю платити більше, якщо кошти витрачаються не на суспільні, а на чиїсь особисті потреби", - зазначив фахівець.

При цьому завідувач відділу економіко-математичного моделювання, аналізу і прогнозів НДІ фінансового права Артем Вдовиченко також підкреслив, що без вирішення проблеми витрат (через їх реструктуризацію як на соцзабезпечення, так і зміст, зокрема, силових структур) вирішення проблеми "адміністративного наповнення бюджету неможливе". "Обсяг бюджетних надходжень або виконання плану не є цільовим показником для податкових і митних адміністрацій цивілізованого світу", - підкреслив учений.

Вдовиченко вказав на те, що індикатором результативності роботи фіскальних органів може серед іншого бути, наприклад, відношення податкових надходжень до витрат на утримання податкової адміністрації. При цьому щорічно фіскальні органи повинні робити звіти про свою роботу, щоб показати, що вони не є "інструментом витіснення коштів з бізнесу", а органом, який адмініструє бюджетні платежі". !zn

Більше читайте у статті Василя Пасочника "Перепланування бюджетного планування" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Без скорочення податкових пільг ситуація з надходженнями до держбюджету кардинально не покращиться, - експерт

Кредити в Україні такі дорогі через неякісну бюджетноу політику уряду

У Нацбанку вважають, що поточний курс гривні не шкодить конкурентоспроможності експорту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі