Уряд проводить багато дискусій з МВФ щодо обсягу держгарантій, які закладені у бюджеті на 2013 рік у розмірі 50 млрд грн. Про це розповіла директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук під час круглого столу "Бюджет і банки: чи може держава допомогти відновити кредитування?", організованого за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".
"Всі виходять з чого? Мовляв, державна гарантія надана - все, можна не повертати. Але держава не може давати незабезпечені гарантії <...> Державні гарантії, які надаються суб'єктам господарювання, не повинні нести навантаження на державний бюджет і на його витрати в майбутньому", - підкреслила представник Мінфіну.
Пахачук повідомила, що минулого року уряд надав держгарантій за кредитами на 75 млрд грн. При цьому гарантований державою борг збільшився лише на 0,5 млрд грн. Як пояснила представник Мінфіну, такий статус-кво обумовлений тим, що зобов'язання враховуються в держобліку тоді, коли позичальник використовує кредитні кошти, повернення яких гарантується державою.
"Дійсно, такої великої суми наданих гарантій не було. Однак це нові інвестиційні проекти, які практично Україна ще не реалізувала в інші періоди. І Міністерство фінансів, і Міністерство економіки виходять з того, що це повинні бути самоокупні, рентабельні, ефективні проекти. Тому це не є елементом прямого впливу на показники державного бюджету. Це є мірою реалізації того чи іншого інвестиційного проекту. І це потрібно враховувати", - резюмувала Пахачук.
Нагадаємо, раніше головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Бєлан висловлювала думку, що 50-мільярдний ліміт держгарантій, який закладений в бюджеті України на 2013 рік, може викликати заперечення у МВФ, враховуючи, що раніше Фонд вимагав обмежити цю суму 15 млрд грн. !zn
Читайте також:
МВФ: нова місія і старі питання
Кредити МВФ: між останньою надією та кроком у прірву?
Для отримання грошей від МВФ, Україні доведеться довести реалістичність держбюджету