На птахофабриці в Дніпропетровській області впроваджуються енергозберігаючі технології, що дозволяють скоротити споживання природного газу на 3,5 млн кубометрів на рік. Проект вартістю 15 млн доларів окупиться за 4 роки.
Будівництво біогазової станції потужністю 5 МВт анонсували сьогодні представники ВАТ «Миронівський хлібопродукт». Проект буде реалізовано на птахофабриці «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області до кінця жовтня 2012 року. Наразі затверджено проектну документацію.
Як повідомляє ZN.UA, сама біогазова установка дасть можливість птахофабриці скоротити споживання природного газу на 3,5 млн кубометрів на рік. Крім того, за рахунок енергозберігаючих заходів птахофабрика зможе повністю перейти на власне біопаливо. На сьогоднішній день споживання станції складає 11 млн куб. м. природного газу на рік. Ціна проекту - 15 млн доларів. Окупність за нинішнього тарифу - 4 роки, при «зеленому» тарифі - 3 роки.
На біогазовій станції з власних ресурсів буде вироблятися 18,25 млн куб. м біогазу на рік. Близько 5 млн куб. м будуть забезпечувати роботу котельні, 13 млн куб. м призначені для роботи чотирьох когенераційних установок загальною електричною потужністю 4 МВт, теплової - 4,4 МВт. Планується, що щорічно станція буде виробляти 30,4 млн кВт-год електроенергії при власному споживанні «Оріль-Лідер» на рівні 21 млн кВт-год. Як тільки буде введено «зелений» тариф на електроенергію з біогазу, компанія готова добудувати як мінімум ще одну установку.
«Цей проект МХП називає стартовим у низці заходів з енергозбереження, його компанія впроваджує за рахунок власних коштів. Воднчас, вона розглядає можливість залучення кредитів для реалізації більш масштабних проектів у сфері відновлюваної енергетики, енергозбереження, екології. Так, за словами представників компанії, розглядається можливість будівництва в 2013-14 рр. ще 3 біогазових станцій на птахофабриках МХП. Кредитувати проекти готова Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Є інтерес і у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР)», - зазначив керівник проекту Олександр Домбровський.
Крім того, компанією оцінюються перспективи будівництва сонячної електростанції на 100 МВт у Ладижині (Вінницька обл). Станцію планується розташувати на дахах будівель птахофабрики з метою раціонального використання родючих земель. Водночас, представник МХП відзначив парадокс, що зелений тариф для об'єктів, змонтованих на дахах, нижчий, ніж для наземних.
Відповідаючи на питання ZN.UA про можливість реєстрації проекту біогазової установки в рамках Кіотського протоколу, Домбровський зазначив, що компанія не виключає таку можливість, тим більше, що інтерес з боку Європи є: вже надходили пропозиції здійснювати продаж квот на викиди парникових газів, зокрема від німецького концерну RWE.
ВАТ «Миронівський хлібопродукт» (торгова марка «Наша ряба») виготовляє курятину, зернові, соняшникову олію та інші продукти харчування. !zn