Українці звинувачують в економічній кризі корумпованих чиновників та олігархів

Поділитися
Українці звинувачують в економічній кризі корумпованих чиновників та олігархів Українці знайшли винуватців кризи © Урядовий портал
Воєнні дії в Донбасі в якості причини економічної кризи назвали лише 30% українців.

Практично кожен українець відчув на собі наслідки поточної фінансово-економічної кризи: 59% – дуже серйозно, і ще 37% – певною мірою, свідчать данні липневого опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Головним економічним наслідком кризи для більшості населення стало зростання цін (75%) і пов'язані з цим зменшення купівлі одягу та інших речей (72%), скорочення споживання продуктів харчування (67%) та обмеження купівлі ліків і медичних послуг (55%). Зменшення заробітної плати відчув кожен четвертий українець.

Головною причиною поточної соціально-економічної кризи українці назвали корумпованість представників влади (так вважають 72%). Крім того, важливими чинниками, на їхню думку, були також олігархізація економіки (54%), некомпетентне управління соціальною і економічною сферами з боку політичного керівництва країни (47%) та відсутність стратегії соціально-економічного розвитку (35%). Воєнні дії на Донбасі в якості причини назвали 30% опитаних.

Нагадаємо, що за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, майже половина українців (48%) вважає, що нова українська влада не досягла ніякого прогресу у здійсненні реформ. На думку громадян, найбільший опір проведенню реформ в Україні чинять уряд та олігархи (по 51%). З іншого боку, на думку 32% українців, уряд не чинить опір, а навпаки сприяє проведення реформ; натомість, щодо олігархів таку думку мають лише 7%. Кількість тих, хто вважає президента рушієм і гальмом реформ, приблизно однакова: 37% і 39%, відповідно.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищувала 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі