Майже половина українців (48%) вважає, що нова українська влада не досягла ніякого прогресу у здійсненні реформ, свідчать данні липневого опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.
Кожен четвертий (25%) громадянин вважає, що було зроблено приблизно 10% того, що слід було зробити, кожен десятий (10%) – що зроблено не більше третини, і 3% – не більше половини. Тих, хто гадає, що влада вже зробила більше половини з запланованих реформ, назбиралося 0,6%.
Переважна більшість українців не вірить в успішність реформ, які зараз намагається здійснювати влада: 32% мають певну надію, однак загалом не вірять у це, а 30% зовсім позбавлені такої віри. Натомість, лише 30% в цілому вірять, що реформи увінчаються успіхом.
На думку громадян, найбільший опір проведенню реформ в Україні чинять уряд та олігархи (по 51%). З іншого боку, на думку 32% українців, уряд не чинить опір, а навпаки сприяє проведення реформ; натомість, щодо олігархів таку думку мають лише 7%.
Кількість тих, хто вважає президента рушієм і гальмом реформ, приблизно однакова: 37% і 39%, відповідно.
При цьому половина українців (51%) зізналася в тому, що не готові докладати особисті зусилля заради успіху реформ у країні: 28% – бо вважають, що цим мають займатися органи державної влади, а 23% – бо не вірять в успіх реформ. З іншого боку, 28% готові уважно слідкувати за інформацією про прогрес реформ у ЗМІ, 13% – набувати знань, потрібних для орієнтуванні в реформах, 11% – брати участь у публічних обговореннях.
За даними липневого опитування Соціологічної групи "Рейтинг", тільки 3% українців задоволені темпом реформ в країні. При цьому 32% респондентів незадоволені занадто повільними реформами, а 12% громадян незадоволені, оскільки реформи проводяться дуже швидко.
Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищувала 2,3%.