Українці в липні почали більше боятися безробіття

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Українці вірять на позитивні зрушення в економіці України в майбутньому, але щодо сьогодення, то приходить все більше розуміння, що в найближчій перспективі матеріального покращення чекати не варто, і найбільшою загрозою є втрата роботи.

Зростання оптимізму після успішних президентських виборів у червні виявилося короткостроковим - в липні споживчі настрої українців дещо погіршилися.

Індекс споживчих настроїв (ІСН) в Україні в липні 2014 р. склав 65,1, що на 1 пункт гірше червневого результату. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісячно проводить GfK Ukraine.

Оцінка поточного стану втратила 1,1 пункти та дорівнює 58,0. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс поточного особистого матеріального становища становить 53,9, що на 4,6 пункту краще червневого показника; індекс доцільності робити великі покупки погіршився на 6,7 пункти до значення 62,1.

Очікування щодо розвитку економіки країни становлять 69,8, що на 0,9 пункту гірше ніж у червні. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища становить 63,5, що на 4,1 пункти гірше ніж у червні; індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року залишився майже без змін і становить 62,1; очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років дорівнює 83,9, що на 1,6 пункти краще червневого показника.

• Майже 60% українців згодні "затягнути пояси" і витримати жорсткі заходи економії

Як відзначають аналітики GfK Ukraine, в липні значно посилилися побоювання українців щодо можливого безробіття: відповідний індекс дорівнює 147,9, що аж на 14,5 пункти більше, ніж у червні. Інфляційні очікування також погіршилися: відповідний індекс в липні виріс на 2,8 пункту-до 185,9. Одночасно після тривалого зниження повернулися очікування девальвації: індекс девальваційних очікувань зріс на 9,2 пункти до значення 125,7.

В липні були зафіксовані три ключові тенденції. Перша - червневе збільшення оптимізму виявилося короткостроковим - у липні споживчі настрої українців дещо погіршилися. Істотно знизилися індекс очікуваних змін особистого матеріального становища та індекс доцільності робити великі закупівлі - на 4 і на 6,7 пункти відповідно. В основі такого погіршення, очевидно, лежить значне зростання побоювань щодо можливого безробіття.

Також страх безробіття найбільшою мірою вплинув на споживчі настрої громадян з доходом нижче середнього. Індекс споживчих настроїв в цій підгрупі знизився на 5 пункти, при цьому індекс очікуваної динаміки безробіття збільшився в них найбільшою мірою - на 19 пунктів. При цьому у громадян із середнім доходом і доходом вище середнього споживчі настрої поліпшилися.

У липні поліпшилися настрої у Києві та інших містах, а також в селах, тоді як погіршилися - у малих і середніх містах. Київ і Захід повернули собі лідерство за настроями в регіональному розрізі, тоді як на Сході вони залишаються гіршими на тлі вкрай високих очікувань безробіття.

"Оптимізм після успішно проведених виборів президента розвіяло продовження кривавого протистояння на Донбасі. Хоча довгострокові очікування розвитку економіки залишаються більш позитивними, громадяни все більше розуміють, що найближчим часом поліпшення добробуту не варто очікувати, і найбільшою загрозою є втрата робочих місць", - коментують аналітики GfK Ukraine.

Як повідомлялося раніше, економіка України впала на 3% за підсумками півріччя, інфляція склала 11,6%. Гривня девальвувала більш ніж на 47%. У наступному році у Мінекономіки прогнозують відновлення економічного зростання в країні. !zn

Читайте також:

АТО реформ не заміна

Економіка України впала на 3% за підсумками півріччя, інфляція склала 11,6%

Україна втрачає 250 млн кожен місяць через війни з терористами на Сході

Грузинські радники в Україні: "Гірше, ніж зараз, в Україні не буде, треба починати змінюватися"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі