Україна проводить жорсткі переговори з керівництвом Єврокомісії та Європейського Енергетичного співтовариства з приводу зміни позиції в питаннях "Південного потоку" і реверсних постачань газу, зокрема, за словацьким маршрутом.
Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко під час брифінгу у Києві в четвер, 7 листопада.
"Ми дуже незадоволені позицією Європейського енергетичного співтовариства щодо напрямків диверсифікації, скажу навіть більш різко - відсутністю позиції", - сказав Бойко.
"Бо коли ми уклали контракт з німецькою компанією RWE на постачання 5 млрд куб. м газу навесні минулого року, ми мали чотири інтерконектори (сполучних газопроводи - ред.) з країнами Євросоюзу. На жаль, ми на осінь минулого року отримали газ тільки з одного, на весну цього року отримали газ з іншого, а два інші залишаються для нас закритими. Тому ми ведемо діалог з керівництвом цих країн, керівництвом Європейської комісії і ЄЕС, і діалог цей досить жорсткий", - сказав Бойко.
Разом з тим він закликав не драматизувати ситуацію, пов'язану з затримками виходу на домовленості про реверс газу з боку Словаччини. "Це тимчасове явище, яке треба пережити", - сказав він.
- Євросоюз не зможе заблокувати газопровід "Південний потік" в обхід України
Віце-прем'єр також підкреслив, що будівництво газпромівського обхідного газопроводу "Південний потік" є прямою загрозою національним інтересам України, зокрема на території Болгарії, яка "всупереч усім правилам і законам ЄС та енергетичного співтовариства проводить це".
"Всупереч усім правилам і законам ЄС та ЄЕС проводиться ця робота... Ми вважаємо це утиском наших національних інтересів і ми свою позицію захищаємо", - підкреслив Бойко. !zn
Читайте також:
"Північний потік", "Південний потік" та інші подвиги "Газпрому"
Україна закликала Євросоюз не давати привілеїв "Південному потоку"