Створення Адріатичного газового коридору відкладається

Поділитися
Створення Адріатичного газового коридору відкладається Створення Адріатичного газового коридору відкладається
Адріатичний газовий коридор повинен транспортувати природний газ через три країни. Сам коридор буде підключений до запланованого Трансадріатичного газопроводу в Південній Європі.

Україна і Хорватія продовжать переговори про створення Адріатичного газового коридору, який з'єднав би українські підземні сховища з СПГ-терміналом на хорватському острові Крк.

Віце-прем'єр Хорватії Бранко Грчіч повідомив, що підписання Меморандуму про створення Адріатичного газового коридору сьогодні не планувалося. "Ми не очікували підписання цього договору сьогодні. Ми очікуємо підписання угоди через якийсь час", - сказав Грчіч і додав, що над угодою ще потрібно працювати, повідомляє ТСН.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що підписання декларації про створення Адріатичного газового коридору відбудеться в Києві 5-6 листопада на рівні прем'єр-міністрів України, Угорщини та Хорватії.

4 листопада прес-служба Кабміну з посиланням на інформацію прем'єр-міністра Миколи Азарова повідомила, що прем'єр-міністр і глава уряду Хорватії Зоран Мілановіч 5 листопада мають намір підписати Меморандум про створення Адріатичного газового коридору, який з'єднає Україну, Угорщину та Хорватію. 5 листопада Мілановіч не прибув у Київ. Про причини скасування офіційного візиту прес-служба українського прем'єра не повідомила.

Про те, що Україна і Європейський Союз погодили новий маршрут поставок природного газу в Україну з Хорватії через територію Угорщини до українських газових сховищ, повідомили єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер та міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький після переговорів у Брюсселі 25 жовтня.

"Україна і ЄС узгодили останні приготування Меморандуму про взаєморозуміння... Хорватія, Угорщина і Україна розвивають разом з Єврокомісією газову інфраструктуру на високотехнологічному рівні. Йдеться про ГТС і газовий інтерконектор (сполучні газопроводи - ред.)", - заявив Оттінгер.

У свою чергу, Ставицький повідомив, що деталі нового маршруту узгоджені. "Ми погодили всі питання по новому маршруту, я б сказав - адріатично-угорсько-українському коридору - з постачання природного газу LNG-терміналу на острові Кірк (Хорватія) через транспортні системи Угорщини в наші газові сховища в Україні", - сказав він.

Газовий коридор підключиться до Трансадріатичного газопроводу (TAP) в Південній Європі.

Раніше очікувалося, що підписати меморандум про співпрацю в газовій сфері повинні в ході зустрічі міністра Ставицького і єврокомісара Оттінгера, однак підписання документа за узгодженням було відкладено до приїзду єврокомісара в Київ, що очікується - 5-6 листопада.

Як відомо, Євросоюз взяв курс на створення єдиного енергоринку. Зокрема, в рамках Третього енергопакету реалізується стратегія по будівництву газопроводів-інтерконекторів - перемичок, що з'єднують газотранспортні системи країн у Центральній і Східній Європі з метою зниження залежності від монополізму постачальників. У перспективі це має сприяти створенню єдиного газового ринку (ще кілька років тому система газопроводів Європи була повністю роз'єднаною). !zn

Читайте також:

Україна зібралася скасувати мито на експорт газу в країни енергетичного співтовариства

Україна буде одержувати газ за адріатичного коридору через Хорватію і Угорщину

Україна може приєднатися до об'єднаної системи газопроводів Євросоюзу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі