Європейська комісія все ще "з холодом" ставиться до газопроводу "Південний потік", який має бути прокладений по дну Чорного моря в обхід України, заявив заступник голови "Газпрому" Олександр Медведєв.
"Не можна стверджувати, що реалізація "Південного потоку" йде абсолютно гладко. Так, з деякими країнами досягнуто необхідні домовленості, в інших, наприклад у Болгарії та Сербії, проект отримав статус національного пріоритету. Так, у ряді країн, а також щодо морської частини трубопроводу прийняті остаточні інвестиційні рішення, однак до проекту все ще прохолодно, з холодом відноситься Європейська Комісія, посилаючись на те, що дуже мало знає про нього",- сказав він.
Медведєв вважає, що в такій ситуації Єврокомісія може звернутися за необхідними даними в "Газпром" або до країн, які беруть участь у проекті.
Більш того, він висловив припущення, що розслідування Єврокомісії щодо "Газпрому" за підозрою в антиконкурентній поведінці є спробою політичного тиску з метою зниження ціни на газ.
"Ми будемо співпрацювати з європейськими інстанціями, щоб у них не залишилося сумнівів, що наша компанія веде чесний, прозорий і зрозумілий бізнес, але ми не маємо наміру ігнорувати наші власні інтереси. Закрадається сумнів, загадка: а в чому сенс цього розслідування, немає за цим спроби політичними методами зниження цін на російський газ штучними методами", - заявив Медведєв.
"Дуже дивно: ми піонери конкуренції, і принесли конкуренцію на ринок, а нас звинувачують в тому, що ми конкуренції перешкоджаємо", - зазначив Медведєв. !zn
Читайте також:
Україна закликала Євросоюз не давати привілеїв "Південному потоку"
Росія не відмовиться від "Південного потоку", щоб впливати на Україну, - екс-посол США
Євросоюз не зможе заблокувати газопровід "Південний потік" в обхід України