Кабінет міністрів України доручив Міністерству фінансів в рамках завершення реструктуризації держборгу випустити нові єврооблігації на суму 11,95 мільярда доларів.
Відповідна інформація міститься в урядовій постанові від 11 листопада 2015 року.
Боргові зобов'язання будуть випущені дев'ятьма окремими серіями в обсязі 11,95 мільярда доларів із прибутковістю в 7,75% річних і з терміном погашення в 2019 - 2027 роках. Виплати доходу за облігаціями будуть проводитися щорічно 1 березня та 1 вересня, починаючи з наступного року.
Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд має намір змінити свої умови кредитування країн. За словами міністра фінансів Російської Федерації Антона Сілуанова, Фонд дозволить країнам, що кредитуються, "не включати всі зобов'язання перед офіційними кредиторами в обсяги фінансування підтримки та коштів МВФ". Сілуанов переконаний, що ці дії вчиняються для заморожування українських платежів перед російською стороною.
У свою чергу президент РФ Володимир Путін заявив про "здивовання", викликане даною новиною. Російський лідер вважає непотрібним, щоб Фонд "змінював свої правила під конкретну країну, руйнуючи по суті справи саму систему, правила функціонування МВФ". При цьому Путін висловив побоювання, що "за зміною цих правил на користь однієї з країн можуть послідувати вимоги змінити ці правила для інших держав". У той же час Путін виступає за те, щоб МВФ надав Україні допомогу у виплаті російського боргу.
Українськв влада розглядає єврооблігації, випущені під російський кредит, як приватний борг, оскільки при випуску у 2013 році їх міг купити будь-який кредитор. РФ наполягає, що статус цих облігацій є суверенним, тобто офіційним. У зв'язку з цим офіційна Москва відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів у повному обсязі.
Примітно, що українська сторона звернулася до кредиторів із закликом не розцінювати мораторій за держборгом як дефолт.