Україна уникла дефолту: Мінфін вчасно виплатив $ 120 млн - джерело

Поділитися
Україна уникла дефолту: Мінфін вчасно виплатив $ 120 млн - джерело Україна уникла дефолту © Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінфін погасив черговий процентний дохід за єврооблігаціями на $ 2,6 млрд.

Міністерство фінансів України погасило черговий купон за єврооблігаціями на суму $ 2,6 млрд, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на інформоване джерело на ринку.

При цьому конкретну суму виплати джерело не уточнило.

Одночасно джерело державного агентства "Укрінформ" в Мінфіні повідомило, що Київ виплатив 24 липня саме заплановані $ 120 млн.

"Оплата відбулася", - сказав співрозмовник агентства.

Сьогодні Україна повинна була виплатити $ 120,25 млн відсоткового доходу по п'ятирічних євробондів, випущених у липні 2012 року на суму $ 2,6 млрд з купонною ставкою 9,25% річних. Термін погашення паперів настає в липні 2017 року. Відсотковий дохід виплачується двічі на рік.

Напередодні низка ЗМІ одночасно повідомили, що Україна збирається вчасно виплатити $ 120 млн. Як зазначили джерела в Мінфіні, "на сьогодні законних підстав для невиплати цього купона немає". Інше джерело додавав, що радники Києва та комітету кредиторів на даний момент знаходяться в "інтенсивні консультації" для досягнення домовленостей щодо реструктуризації українського держборгу.

Про ймовірність виплати вищевказаних $ 120 млн також говорить той факт, що за два дні напередодні Мінфін залучив $ 205 млн від продажу валютних паперів на внутрішньому ринку.

За даними агентства Bloomberg, українські єврооблігації відреагували на виплату зростанням котирувань. При цьому, облігації з погашенням у липні 2017 року зросли в ціні на 3 базисних пункти - до 55,35% номіналу, а в цілому, з початку цього тижня, вартість цих паперів збільшилася на 1,64 процентних пункту.

На думку аналітиків, якщо Україна виплатить гроші, це буде означати налаштованість Києва на досягнення угоди з кредиторами. Але одночасно послабить один з головних важелів Києва в переговорах – загрозу застосувати мораторій.

Україна "теоретично" може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу в кінці липня, також заявляла Яресько. Таку можливість уряд отримав згідно із законом, який набрав чинності з 17 червня. Він дає Кабміну право вводити мораторій на виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні. Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоб досягти прогресу у домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, як сказала міністр фінансів, навіть якщо такий мораторій і буде введений, то він не повинен вплинути на курс гривні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі