Україна повинна врегулювати питання співпраці бізнесу з окупантами в Криму, - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна повинна врегулювати питання співпраці бізнесу з окупантами в Криму, - експерт
Як зазначає економіст Андрій Клименко, замінити в Криму українську торгівлю продуктами харчування російським рітейлом з більш дорогою і менш якісною продукцією, переважно імпортною, виявилося не так-то просто.

Україна повинна негайно дати відповіді на основні питання державної політики щодо економічної діяльності в окупованому Криму. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Андрій Клименко, заслужений економіст АР Крим, експерт "Майдану закордонних справ".

"Звичайно, окупанти в своєму завзятті в короткий термін витіснити з півострова все українське жорстоко прорахувалися - з якісними і ціновими параметрами і логістикою українських продуктів харчування, насамперед. І вже не хочуть стрімко від них відмовлятися", - пише економіст.

Як підкреслив Клименко, замінити в Криму українську торгівлю продуктами харчування російським рітейлом з більш дорогою і менш якісною продукцією, переважно імпортної, виявилося не так-то просто. До того ж, її неможливо доставити на півострів в потрібній кількості морським шляхом.

"І на цьому тлі у ряду українських бізнесменів з'явилося непереборне бажання продовжувати працювати в Криму, ніби нічого не сталося, роблячи вигляд, що окупації та анексії не існує", - зазначив він.

За його словами, змінити ситуацію нескладно: "Потрібно негайно вимагати відповіді на основні питання державної політики щодо економічної діяльності на окупованій території. Відповідь на них повинен був дати відповідний закон, який досі Кабміном у ВР не внесено, а замість нього раптом з'явився проект авторства С.терьохіна і К.ляпіної про фейкової СЕЗ".

Клименко сформулював головні питання, на які терміново потрібні ясні і чіткі відповіді:

а) Україна належить до співпраці вітчизняного та іноземного бізнесу з окупантами на території Криму (в тому числі у вигляді сплати податків), у яких випадках вона це допускає, а в яких - вводить санкції;

б) які види підприємницької діяльності на окупованій території України вважає допустимими для своїх громадян (наприклад, в критичних сферах життєдіяльності населення), а які неприйнятними, такими, які підпадають під санкції;

Відповідальний і патріотичний бізнес, на думку експерта, мав би керуватися розумінням двох простих речей:

1) сплачувати податки окупантам означає фінансувати продовження агресії РФ проти України;

2) продовження українського бізнесу в Криму означає дискредитацію звернень України до країн світу з вимогою введення ними економічних санкцій щодо агресора.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Андрія Клименка "Стратегія повернення Криму: результат невідворотний". !zn

Читайте також:

Порошенко ветував закон про статус біженців з Криму і Донбасу з-за його декларативність

Аннексированный Крим став найдорожчим для Росії регіоном

РФ "готова розглядати" економічні інтереси України в Криму, заявив Лавров: "Милості просимо за цією адресою"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі