Україна отримає від Росії чотири мільярди доларів на суднобудування

Поділитися
Україна отримає від Росії чотири мільярди доларів на суднобудування
Розвиток суднобудування дуже важливий, насамперед, для півдня України - Херсона, Одеси, Миколаєва, Криму, де підприємства морегосподарського комплексу забезпечують наповнення бюджету, зайнятість населення та розвиток регіону.

В рамках меморандуму про наміри щодо активізації співробітництва у сфері суднобудування між Міністерством промислової політики України та Міністерством промисловості і торгівлі РФ Україна отримає понад 4 мільйони доларів інвестицій у суднобудівний комплекс.

Про це повідомив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, державами-учасниками СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

Меморандум було підписано під час засідання Українсько-російської міждержавної комісії.

"Цей документ визначає пріоритетні напрямки співпраці у сфері суднобудування. Зокрема, мова йде про формування узгоджених єдиних науково-технічних і технологічних підходів, розвиток наукових зв'язків, розробку обладнання і комплектуючих відповідно до вимог сучасних міжнародних стандартів", - розповів Мунтіян.

Він нагадав, що Україна володіє потужним геостратегічним потенціалом: має вигідне географічне положення, сприятливі кліматичні умови, вихід у Світовий океан, розташований на перехресті міжнародних транспортних коридорів. Наша країна у минулому володіла могутнім суднобудівним комплексом. Наприклад, за словами урядового уповноваженого, у СРСР 70% флоту ремонтували і модернізували на українських підприємствах. Тому зараз важливо повернути і наростити потенціал у суднобудівній галузі.

"Це будуть конкретні проекти, за якими почнуть будувати кораблі для російського та українського флотів. Адже Росія планує освоювати Північ, їм потрібно транспортувати скраплений газ. А для України це інвестиції у понад 4 мільярди доларів тільки в цей комплекс. До того ж, це дозволить нам відновити флот та збільшити кількість кваліфікованих робітників. Розвиток суднобудування дуже важливий, насамперед, для півдня України - Херсона, Одеси, Миколаєва, Криму, де підприємства морегосподарського комплексу забезпечують наповнення бюджету, зайнятість населення та розвиток регіону", - сказав Мунтіян.

За підсумками засідання Українсько-російської міждержавної комісії було підписано ряд документів, у тому числі, і меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Федеральним космічним агентством РФ щодо співробітництва у галузі ракетно-космічної промисловості. В рамках досягнутих домовленостей буде здійснюватися співпраця у створенні спільних підприємств для реалізації проектів "Морський старт", "Наземний старт" та програми "Дніпро", кооперації українських та російських підприємств і організацій при виробництві космічних апаратів наукового призначення і перспективних ракет-носіїв, виробництва навігаційної апаратури і обладнання навігаційно-інформаційних систем.

"У перспективі проекти з будівництва інших ракет, супутників, а також з реалізації багатьох послуг, які може надати космічна галузь народногосподарському комплексу обох країн (зв'язок, метеорологія, сільське господарство, екологія, МНС, оборона тощо). В основному, на наших потужностях. Для нас найголовніше забезпечити розвиток цієї галузі. А якщо будуть замовлення - підуть інвестиції, інновації, і, звичайно, космічна галузь буде розвиватися. Це, у свою чергу, дасть можливість Україні відновити колишню славу космічної держави", - підсумував Валерій Мунтіян.

Відзначимо, що в 2013 році Верховна Рада України прийняла національну космічну програму на 2013-2017 роки. Загальний обсяг фінансування програми, схваленої урядом ще в лютому 2012 року, передбачено в сумі 2,58 мільярда гривень.

Програма передбачає: створення системи геоінформаційного забезпечення та проведення моніторингу надзвичайних ситуацій з використанням космічної інформації; запуск трьох космічних апаратів (у тому числі апарату дистанційного зондування Землі "Січ 2-1", науково-технологічного "Мікросат" та університетського "УМС-1"), створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4" на базі пускового центру "Алкантара" (Бразилія) та сприяння створенню національної супутникової системи зв'язку "Либідь", а також сприяння комерційній експлуатації існуючих ракет-носіїв. !zn

Читайте також:

Рада затвердила космічну програму вартістю 2,5 млрд грн

Євросоюз виділив Україні та Іспанії 1,45 млн євро на спільний космічний проект

Путін запропонував Януковичу разом будувати космодром

Політ другого українського космонавта буде коштувати 150 млн доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі