Євросоюз виділив Україні та Іспанії 1,45 млн євро на спільний космічний проект

Поділитися
Євросоюз виділив Україні та Іспанії 1,45 млн євро на спільний космічний проект
Учасниками проекту стануть Державне космічне агентство України та Національний інститут аерокосмічних технологій Іспанії, а кошти на реалізацію виділяються в рамках використання інструменту Добросусідства та партнерства".

Європейський союз виділив грант розміром 1,45 млн євро для реалізацію спільного українсько-іспанського твіннінг-проекту у сфері освоєння космосу, а саме - дистанційного зондування землі та розширення системи супутникової навігації EGNOS/Galileo.

В ході презентації проекту, розрахованого на два роки, було зазначено, що його учасниками стануть Державне космічне агентство України (ДКАУ) і Національний інститут аерокосмічних технологій Іспанії, а кошти на реалізацію виділяються Європейським співтовариством в рамках використання інструменту Добросусідства і партнерства" (EU ENPI), пише Forbes.

Коментуючи можливості проекту, заступник голови ДКАУ Сергій Посуха зазначив, що Україна та ЄС мають хороший досвід у реалізації спільних проектів, у тому числі у сфері високих технологій. "Сьогоднішній проект - це продовження першого проекту твіннінг, реалізованого в 2008-2010 роках, загальною ідеєю якого було посилення українсько-європейського співробітництва в космосі. Фабула нинішнього проекту - створення умов для розвитку довгострокового участі України в Європейській програмі освоєння космосу, формування системи супутникової навігації і створення системи дистанційного зондування Землі", - сказав Посуха.

Він підкреслив, що через два роки, до моменту завершення проекту, Україна і ЄС будуть істотно ближче один одному в космічній сфері.

У свою чергу, посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно відзначив, що перевага України в тому, що українських фахівців у галузі освоєння космосу не потрібно вчити, але можна надати їм доступ до нового обладнання і нових можливостей. "В процесі реалізації твіннінг-проекту Україна отримає доступ до досліджень у цій сфері, включаючи обмін інформацією, вивчення обладнання та спільне його використання. З цим досвідом комерційний сектор України стане сильнішою. Ми будемо разом працювати і разом вчити", - сказав дипломат.

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський підкреслив, що впровадження проектів з моніторингу стану Землі, особливо в частині впливу людського фактору на навколишнє середовище, вкрай важливо. І в цій сфері Україна володіє технологіями, які можуть скласти актив країни.

"Ми всього за кілька тижнів до події, якого ми всі чекаємо - підписання Угоди про асоціацію. Багато запитують, а які активи Україна може запропонувати ЄС. А ці активи - це знання та ноу-хау України, в тому числі, в частині космічних технологій", - сказав Томбінський.

При цьому він звернув увагу, що Україна має великий досвід саме в частині мирного використання досягнень у сфері космосу. "Космос може бути використаний не тільки в мирних цілях. І наше завдання в тому і полягає, щоб зменшити загрози", - підкреслив посол ЄС.

Твіннінг - це форма інституційного розвитку та технічного співробітництва між органами влади країн-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Існують два основних види твіннінгу: тривалістю до 36 місяців з бюджетом до 2 мільйонів євро і тривалістю до 6 місяців з бюджетом до 250 тисяч євро. В рамках реалізації проектів здійснюються такі види діяльності, як консультування, тренінги, навчально-ознайомчі поїздки, стажування та інші заходи.

EGNOS - європейська геостаціонарна служба навігаційного покриття. EGNOS для поліпшення роботи систем GPS, ГЛОНАСС і Galileo, зона дії EGNOS охоплює всю Європу, північ Африки і невелику європейську частину Росії.

Galileo - спільний проект супутникової системи навігації ЄС і Європейського космічного агентства. Система призначена для вирішення геодезичних і навігаційних завдань. Крім країн ЄС, у проекті беруть участь Китай, Ізраїль, Південна Корея, Україна і Росія. На відміну від американської GPS і російської ГЛОНАСС, система Galileo не контролюється національними військовими відомствами, однак, у 2008 році парламент ЄС прийняв резолюцію "Значення космосу для безпеки Європи", відповідно до якої допускається використання супутникових сигналів для військових операцій, проведених у рамках європейської політики безпеки. !zn

Читайте також:

Рада затвердила космічну програму вартістю 2,5 млрд грн

Україна має намір до 2017 року запустити три космічних апарати

Україна "відправить у космос" 2,58 млрд грн

Вчені отримали нові докази "космічної" теорії зародження життя на Землі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі