Міністерство фінансів України виплатило купон в розмірі $ 59,625 млн за єврооблігаціями з погашенням у 2021 році, повідомляють джерела на фінансовому ринку.
У самому Мінфіні в черговий раз відмовилися підтверджувати або спростовувати факт виплати відсотків.
За даними агентства "Інтерфакс-Україна", виплата відбулася в понеділок, 24 серпня. Згідно з графіком, виплата купона має відбутися 23 серпня, проте через вихідний день в банківській системі виплата проведена в перший робочий день після цієї дати.
Нагадаємо, єврооблігації на суму $ 1,5 млрд були розміщені в лютому 2011 року строком на 10 років під 7,95% річних.
У України стає все менше часу на досягнення угоди з кредиторами. Вже через місяць, 23 вересня, Києву доведеться погасити євробонди на 500 млн дол. У Мінфіні вже підтвердили, що якщо не буде домовленостей, Україна у вересні може ввести мораторій на виплату боргу.
Угоду про реструктуризацію має бути укладена за 5-6 тижнів до цієї дати, відзначають аналітики, - щоб була можливість переконати якомога більше власників облігацій прийняти умови, завершити обмін боргових зобов'язань.
Таким чином, реальним дедлайном для угоди з кредиторами для України є середина серпня.
Україна може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу. Таку можливість уряд отримав згідно із законом, який набрав чинності з 17 червня. Він дає Кабміну право припиняти виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.
У разі рішення Києва вести мораторій, буде зафіксований технічний дефолт. Інші власники облігацій після закінчення 10 днів зможуть вимагати дострокового погашення Україною зобов'язань перед ними. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд перед РФ, повернення якого має відбутися в грудні.
Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.